مدیر کل راه و شهرسازی استان همدان گفت: ۱۷ هزار و ۳۰۰ همدانی در طرح اقدام ملی مسکن ثبت‌نام کرده‌اند.

طرح اقدام ملی

به گزارش همشهری‌آنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، داریوش حسینی گفت: ۱۷ هزار و ۳۰۰ نفر در طرح اقدام ملی مسکن در استان همدان ثبت‌نام کرده‌اند که این تعداد ثبت‌نامی بعد از پالایش به ۸ یا ۹ هزار نفر کاهش پیدا خواهد کرد.

او با اشاره به گرانی مسکن در همدان بیان کرد: تورم یکی از دلایل مهمی است که به‌شدت روی قیمت ساخت مسکن و سرمایه‌گذاری در این زمینه تأثیر گذاشته است.

مدیر کل راه و شهرسازی استان همدان بابیان قبل از تورم عرضه مسکن و تقاضا بسیار زیاد بود، گفت: با تغییرات ارز بازار سوداگری ایجاد شد و تا زمانی که قیمت ارز به ثبات نرسد این سوداگری‌ها در بازار مسکن ادامه خواهد داشت.

حسینی یادآور شد: طی برنامه‌ریزی انجام‌شده در وزارت راه و شهرسازی موضوع تأمین مسکن در کشور پیگیری می‌شود و با استفاده از ظرفیت‌های موجود در تمامی استان‌ها منابع خوبی را برای احداث مسکن تأمین می‌کنیم.

او عنوان کرد: طبق برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده در فاز نخست ۵ هزار واحد مسکن در همدان ایجاد خواهیم کرد، اما به‌طورقطع از ظرفیت ادارات دولتی نیز در این زمینه استفاده می‌کنیم.

مدیر کل راه و شهرسازی استان همدان با اشاره به استفاده از ظرفیت دستگاه‌های دولتی در ساخت مسکن بیان کرد: در طرح اقدام ملی مسکن از ظرفیت تمامی دستگاه‌های استان و نیز زمین‌هایی که در اختیاردارند استفاده خواهیم کرد.

حسینی بیان کرد: در ساخت مسکن اقدام ملی از ظرفیت زمین‌های موجود دستگاه‌های اجرایی استفاده شود، تفکیک‌ها با رعایت قوانین زمین شهری الزامی است و گفته‌شده در خصوص باغات باید ماده ۱۴ رعایت شود.

مدیر کل راه و شهرسازی استان همدان بیان کرد: درزمینهٔ طرح جامع شهری نیز تا زمانی که تمام‌کارهای کارشناسی انجام نشود این طرح بسته نخواهدشد و برای این طرح باید از تمام ظرفیت صاحب‌نظران برای ارائه یک طرح خوب استفاده کنییم.

کد خبر 520386

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار