همزمان با کاهش محدودیت تردد بین استانی و از سرگیری سفرهای داخلی پس از سه ماه تعطیلی به‌خاطر کرونا، معاون گردشگری  وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی اعلام کرد: در فاصله اول تا شانزدهم خرداد، حدود ۳ میلیون و ۳۰۰ هزار تردد و 4 میلیون و ۱۸۰ هزار اقامت ثبت شده است.

سفر و جاده

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایسنا، منبع استخراج این آمارها اعلام نشده اما «ولی تیموری»، معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گفته که این آمارها پس از بازگشایی برخی تاسیسات گردشگری با رعایت پروتکل‌های بهداشتی ثبت شده است.

وی اعلام کرده که در مجموع ۳۱ استان کشور ۴۲۹ هزار و ۳۲۱ سفر، ۳ میلیون و ۳۰۳هزار و ۶۴۸ تردد و ۴ میلیون و ۱۷۹هزار و ۳۱۸ نفر شب اقامت ثبت شده است.

به گفته تیموری، به جز مجموعه‌های آب‌درمانی‌، همه تاسیسات گردشگری باز شده‌اند.

 آمارهایی که معاون گردشگری اعلام کرده، در بازه زمانی اول تا ۱۶ خردادماه، پس از کاهش ترددهای بین استانی، در حالی که دو تعطیلی عید فطر و نیمه خردادماه را دربر می‌گیرد، با وجود هشدارهای مکرر برای پرهیز از سفرهای غیرضروری، ثبت شده است. در این آمارها به مجموع سفرهای ریلی و هوایی اشاره‌ای نشده است.

معاون گردشگری وزارت میراث‌فرهنگی همچنین از فعالیت آژانس‌های گردشگری از روز یکشنبه ۱۸ خرداد خبر داده است. درحالی که تبلیغ تورهای گردشگری آژانس‌ها با پایان یافتن ماه رمضان و کاهش محدودیت ترددهای بین استانی از سر گرفته شده بود و به گفته آژانس‌دارها، تورهای گردشگری در تعطیلات نیمه خردادماه برگزار شد. معاون گردشگری نیز پیش از تعطیلات چهاردهم و پانزدهم خردادماه در خبری اعلام کرده بود: محدودیتی برای برنامه‌ریزی، ساماندهی و اجرای تورهای گردشگری توسط فعالان بخش خصوصی وجود ندارد.

تیموری همچنین گفت: برای اطمینان از رعایت پروتکل‌های بهداشتی از ۱ تا ۱۶ خرداد در مجموع ۲۶هزار و ۲۱۳ بازدید از تاسیسات گردشگری انجام شده است.

کد خبر 519442

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار