مدیرکل حفاظت محیط زیست کرمان گفت: انعطاف در استفاده از ظرفیت‌های قانونی برای صدور مجوزهای صنایع و کمک به جهش تولید، سرلوحه کار این اداره کل قرار دارد و چنین رویکردی تداوم خواهد داشت.

تولید

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایرنا، مرجان شاکری افزود: خوشبختانه نگاه به حفظ محیط زیست با همدلی و هم‌افزایی صنعت، معدن و محیط زیست در کرمان به وجود آمده است.

وی بیان کرد: خوشبختانه نگاه صنعت به محیط زیست تغییر کرده و مدیران عامل صنایع استان به این حوزه توجه جدی دارند. حفاظت از محیط زیست یک معادله برد برد تلقی می‌شود زیرا علاوه بر جلوگیری از تخریب محیط زیست، صنایع را مشمول معافیت‌های مالیاتی کلان می‌کند.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان گفت: افراد دارای مشکل اقتصادی و فقر اولویت محیط زیست را رعایت نمی‌کنند و هرچه رفاه در استان افزایش یابد حفاظت از محیط زیست بیشتر رعایت می‌شود. ما در کنار صنعت و معدن هستیم زیرا تعامل از تقابل مفیدتر است.

وی ادامه داد: باید از این تعامل بهره ببریم که استانی سرسبزتر و آبادتر داشته باشیم و شعار محیط زیست با عنوان جهش تولید همراه با توسعه پایدار محقق شود.

شاکری تصریح کرد: محیط زیست هرگز با توسعه مخالفتی ندارد. توسعه باید با پایداری همراه باشد و علاوه بر گردش چرخ تولید، محیط زیست را برای آیندگان برجا بگذاریم و در رفاه نسبی باشیم.

وی اضافه کرد: امسال فرایندی برای معرفی صنعت سبز در کشور داشتیم و کارخانه‌ها در آن ثبت نام کردند و بر اساس امتیازبندی سیمان ممتازان حائز رتبه کشوری شد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان افزود: ۲ صنعت لاستیک بارز و نیروگاه شوباد کهنوج به علت بارگذاری نکردن مستندات خود رتبه نیاوردند که این صنایع با روال استانداردسازی و خدمات زیست محیطی مطلوب ارزیابی شدند اما صنایعی برتر شدند که عملکرد صنایع ما را نداشتند.

کد خبر 519186

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار