ترکش‌های خشم مردم آمریکا از رفتار و گفتار دانلد ترامپ پس از قتل جورج فلوید دامن دخترش را کرفت و سخنرانی مجازی ایوانکا در جشن دانش‌آموختگی دانشجویان دانشگاه کانزاس لغو شد.

ایوانکا ترامپ

به گزارش همشهری آنلاین، ایوانکا ترامپ که سخنران اصلی مراسم دانش‌آموختگی دانشجویان در دانشگاه ایالتی ویچیتا و دانشگاه فنی ویچیتا در کانزاس بود، از لغو این برنامه و نهادینه شدن فرهنگ لغو و تبعیض دیدگاه در جامعه آمریکا به شدت انتقاد کرد. مسئولان هر دو دانشگاه چند ساعت پس از اطلاع‌رسانی درباره سخنرانی دختر ترامپ اعلام کردند در مراسم دانش‌آموختگی فقط یک دانشجو سخنرانی می‌کند و بیشتر برنامه‌ها مربوط به دانشجویان است.

این اقدام خشم ایوانکا را در پی داشت و مشاور ارشد رئیس جمهوری آمریکا انتظار نداشت با او چنین برخورد شود. دختر رئیس جمهوری آمریکا و همسرش جرد کوشنر از تاثیرگذارترین چهره‌های کاخ سفید هستند و بسیاری از تصمیم‌ها و برنامه‌های دولت آمریکا با مشاوره آنها گرفته و اجرایی می‌شود. ایوانکا خشم خود را از لغو شدن برنامه‌اش با زدن یک توییت نشان داد و نوشت: ما امروز بیش از همیشه به شنیدن دیدگاه‌ها و سخنان یکدیگر نیاز داریم.

اعلام خبر سخنرانی خانم ترامپ در مراسم دانش‌آموختگی دانشگاه ایالتی کانزاس بلافاصله با انتقادهای گسترده همراه شد. سرگروه معترضان هم استاد گروه عکاسی و رسانه بود که مخالفت خود را با نوشتن یک نامه آشکار کرد. دست به دست شدن نامه درخواست لغو سخنرانی در شبکه‌های اجتماعی تعداد امضاهای آن را به ۴۸۸ رساند و سرانجام مسئولان دانشگاه تسلیم خواسته استادان و دانشجویان شدند.

انتقادها از رئیس جمهوری آمریکا در ۱۰ روز اخیر به شدت اوج گرفته است. ترامپ که شعار کارزار تبلیغات انتخاباتی خود را نظم و قانون می‌داند، چند روز پیش دستور داد پلیس و نیروهای ارتش معترضان آرام مقابل کاخ سفید را با خشونت متفرق کنند تا او به کلیسای سنت جان برود و با کتاب مقدس عکس بگیرد. گفته می‌شود ایوانکا از طراحان اصلی این برنامه بوده و شخصا کتاب مقدس را به پدرش رسانده است.

کد خبر 518698

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • IR ۱۱:۱۰ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۹
    0 0
    چه‌پرو عصبانی‌هم‌میشه

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار