شهردار تهران با برشمردن سه عامل معرف شهر تهران گفت: وقتی استفاده کنندگان نادیده گرفته می‌شوند پروژه‌ها ناهنجار و بی‌استفاده می‌مانند، اما وقتی ذی نفعان مورد توجه قرار می‌گیرند آن وقت پروژه‌ها به درستی اجرا می‌شوند.

حناچي

به گزارش همشهری آنلاین، پیروز حناچی شهردار تهران امروز در مراسم بهره برداری از پادگان ۰۶ ارتش به عنوان بوستان ارتش گفت: ایام نیمه خرداد که یادآور از خودگذشتگی مردم شریف ایران و رهبری منحصر به فرد امام راحل است، گرامی میداریم.

وی ادامه داد: شهر تهران در طول تاریخ به سه چیز معروف بوده است، ارتفاعات البرز که منبع تامین آب تهران بوده است. دومین عامل معروفیت چنارستان‌های وسیع و شناسنامه دار آن بوده است که به عنوان شناسنامه‌های محلات شناخته می‌شد.

شهردار تهران گفت: سومین عامل شناخت و معروف بودن باغ‌های آن بوده است که در امتداد جریان آب ساخته ‌شده اند مثل باغ لاله زار و سلطنت آباد.

حناچی گفت: این پادگان که در دوره پهلوی اول شکل گرفته است یکی از قدیمی‌ترین برگ‌های شناسنامه ارتش است و شاید با ارزش‌ترین پادگان به جهت وسعت و ارزش در کشور بوده است. این اتفاقی که امروز در حال رخ دادن است از این جهت قابل توجه می‌باشد. 

شهردار تهران افزود: در شهر هر کاری انجام می‌شود سه حوزه را در بر میگیرد، سیاستگذاران، سرمایه گذاران و استفاده کنندگان.

حناچی خاطرنشان کرد: وقتی استفاده کنندگان نادیده گرفته می‌شوند پروژه‌ها ناهنجار و بی‌استفاده می‌مانند، اما وقتی ذی نفعان مورد توجه قرار میگیرند آن وقت پروژه‌ها به درستی اجرا می‌شوند.

وی گفت: این پادگان براساس موارد قانونی و روش‌های موجود از ارتش گرفته شد و تلاش شد تا سطح اشغال کمتر شود و از تراکم بیشتری استفاده شود.

شهردار تهران ادامه داد: برنامه‌های باقی مانده برای هفتاد درصد مجموعه به اینگونه است که از حداکثر ساختمان‌ها استفاده می‌شود تا احداث جدیدی نداشته باشیم و با حضور هنرمندان و ایجاد خلاقیت تلاش می‌شود تا مثل تپه‌های عباس آباد اینجا به مکانی برای گردشگری تبدیل شود.

  •   آغاز عملیات احداث بوستان بزرگ ارتش 

عملیات احداث بوستان بزرگ ارتش، تبدیل پادگان ۰۶ به فضای سبز شهری (بوستانی درمحدوه شمال شرق پایتخت) باحضور امیرسرلشکر موسوی، فرمانده کل ارتش و فیروزحناچی شهردارتهران آغاز شد. 

این بوستان تاپایان سال آماده بهره برداری برای شهروندان پایتخت می‌شود.

دراین مراسم امیر دریادار حسین خانزادی فرمانده نیروی دریایی، امیر سرتیپ عزیز نصیر زاده فرمانده نیروی هوایی، مهدی هاشمی رییس شورای شهر و جمعی از اعضای شورای اسلامی شهر و مقامات لشکری و کشوری حضور داشتند.

کد خبر 518678

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار