رئیس دانشگاه علوم‌پزشکی کردستان گفت: بر اساس جدیدترین آمار وضعیت شیوع کرونا که از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی منتشر شده، سنندج و قروه در فهرست شهرهای قرمز قرار گرفتند.

تجمع در شهر

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایرنا، دکتر فرزین رضاعی اظهار کرد: مناطقی در وضعیت قرمز قرار می‌گیرند که در ۲ هفته اخیر، متوسط میزان بستری روزانه آنها به ازای هر ۱۰۰ هزار نفر جمعیت، بیشتر از سه نفر باشد که این وضعیت هم اکنون در سنندج و قروه به وجود آمده است.

وی به شهروندان این مناطق هشدار داد در صورت رعایت نکردن اصول بهداشتی و دستورالعمل‌های فاصله‌گذاری، با موج جدید و شدیدتری از این بیماری مواجه خواهند شد.

دکتر رضاعی از استمرار روند افزایشی تعداد مبتلایان به کرونا ابراز نگرانی کرد و افزود: شهروندان از ترددهای غیرضروری تجمع در اماکن عمومی، دید و بازدید و دورهمی‌ها و مهمانی‌ها به صورت جدی خودداری کنند و حتماً از ماسک استفاده کنند در غیر این صورت وضعیت اسف‌باری در استان به دلیل افزایش شمار مبتلایان به کرونا شکل می‌گیرد.

وی تاکید کرد: در صورت عدم رعایت اصول بهداشتی، با موج شدیدتر از بیماری مواجه خواهیم شد که باید شاهد مرگ عزیزان‌مان به دست خود و در اثر بی ملاحضگی و بی دقتی در رعایت اصول بهداشتی باشیم.

رئیس دانشگاه علوم‌پزشکی کردستان نسبت به بی‌تفاوتی برخی شهروندان در این خصوص هشدار داد و گفت: در صورت بی مبالاتی مبنی بر عدم رعایت اصول بهداشت فردی، رعایت فاصله فیزیکی از دیگران، برگزاری عروسی ­ها و مهمانی‌ها و ترددهای غیر ضروری در سطح شهر وضعیت غیر قابل کنترل و اسفباری در هفته‌­های آینده خواهیم داشت و تمام زحمات کنترلی به هدر خواهد رفت.

وی یادآور شد: تا حد امکان مواردی همچون ماندن در منزل، پرهیز از حضور در اجتماعات، استفاده از ماسک در فضاهای بسته، حفظ فاصله ۲ متری از افراد، دقت در پرهیز از دست زدن به صورت قبل از شستشوی دست‌ها با آب و صابون، پرهیز از مسافرت برون شهری غیر ضروری، پرهیز از تردد و حضور غیر ضروری در مراکز بهداشتی و درمانی را رعایت کنند.

کد خبر 518527

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار