رئیس مرکز مدیریت فوریت‌های پزشکی استان البرز اعلام کرد که برای انتقال یک بیمار بدحال و راهدار حادثه دیده در ارتفاعات طالقان استان البرز از امداد هوایی استفاده شد.

امداد هوایی

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایرنا، دکتر مهرداد بابایی، رئیس مرکز مدیریت فوریت‌های پزشکی استان البرز، در گفت وگو با خبرنگاران اظهار داشت : نخستین عملیات امداد ونجات هوایی ساعت ۹:۱۰ سه‌شنبه برای انتقال یک خانم ۶۰ ساله با علائم سکته مغزی و کاهش هوشیاری در شهرستان طالقان انجام شد که این بیمار به بیمارستان شهید رجایی کرج انتقال یافت.

همچنین در پی سقوط دستگاه غلتک راه‌سازی در روستای ورکش واقع در شهرستان طالقان یک راهدار ۴۷ ساله از ناحیه سر و گردن و اندام تحتانی دچار آسیب شدید شد که با اعلام حادثه به اورژانس، نزدیک‌ترین آمبولانس به محل اعزام شده و کارشناسان عملیاتی به محض رسیدن به محل، اقدامات درمانی لازم را آغاز کرده و برای انتقال هر چه سریع تر به مرکز درمانی جراحی تخصصی، در دومین عملیات اورژانس هوایی، فرد مصدوم در کمترین زمان ممکن به بیمارستان البرز منتقل شده و تحت درمان قرار گرفت.

امداد هوایی از حدود ۲ سال پیش در استان البرز به کار گرفته شده و بیشترین عملیات‌ها در مناطق کوهستانی و صعب العبور انجام می‌شود.

آماده‌باش اورژانس البرز در تعطیلات پیش‌رو

بابایی گفت : تمام تیم‌های مرکز فوریت‌های پزشکی در سطح استان البرز در حالت آماده‌باش است و بخشی از نیروها و امکانات در جاده‌های پرترافیک البرز مستقر شده‌اند.

کد خبر 517747

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 15 =

دیدگاه خوانندگان