معاون امور عمرانی فرمانداری گناوه گفت: مدیران دستگاه‌های اجرایی و اداری نسبت به بهینه‌سازی مصرف آب و برق و صرفه‌جویی در انرژی تدابیر لازم را بیندیشند.

ستاد پیشگیری

به گزارش همشهری‌آنلاین به نقل از ایرنا، سروش گرمسیری نژاد سه‌شنبه ۱۳ خرداد در جلسه ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران این شهرستان افزود: پس از پایان کار اداری، وسایل سرمایشی باید خاموش شود و در صورت رعایت نکردن برخورد خواهد شد.

معاون امور عمرانی فرمانداری گناوه، استان بوشهر اظهار کرد: همچنین دستگاه‌های اجرایی بدهی‌های معوقه برق مصرفی را پرداخت و برای هدر رفت آب به نصب دستگاه کاهنده اقدام کنند.

گرمسیری ادامه داد: دوره‌های آموزشی فرهنگ صرفه‌جویی و اصلاح الگوی مصرف توسط ادارات آب و فاضلاب و برق شهرستان برای عموم جامعه به‌عنوان یک مصوبه برگزار شود.

معاون امور عمرانی فرمانداری گناوه گفت: تقویت سیستم اطفای حریق در ادارات و نهادها از جمله دستگاه‌های مجری در اولویت قرار گیرد.

وی ادامه داد: مانور دوره‌ای برای سنجش امکانات و ظرفیت‌سازی به‌منظور رویارویی با حوادث احتمالی توسط تمامی دستگاه‌ها اجرا شود.

گرمسیری نژاد گفت: در اجرای تدوین برنامه استانی کاهش خطر حوادث و سوانح و آمادگی و پاسخ، با مشارکت ادارات نسبت به تهیه و تدوین برنامه در حوزه کاری خود متناسب با مشی وظایف اقدام شود.

معاون امور عمرانی فرمانداری گناوه افزود: نظر به افزایش دما و احتمال وقوع آتش‌سوزی در مراتع و جنگل‌ها، همه تجهیزات اطفای حریق دستگاه‌های مربوطه به‌صورت آماده‌باش قرار گیرد.

وی یادآور شد: منابع طبیعی با همکاری حفاظت محیط‌زیست و جهاد کشاورزی در قالب یک گزارش و تدوین نقشه شناسایی مناطق مستعد آتش‌سوزی اقدام و در زمان وقوع از آن برای مهار استفاده کند.

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری گناوه گفت: از فروردین ۹۹ تاکنون ۲۵ فقره آتش‌سوزی در باغ‌های، علفزار و مزارع این شهرستان وقوع پیوست.

ولی سیفی افزود: به‌منظور جلوگیری از آتش‌سوزی باغات و نیزارها، کشاورزان برگ‌های خشک نخل و درختان را جمع و پاک‌سازی کنند.

وی گفت: برگزاری دوره‌های آموزشی توجیهی برای همیاران در زمینه رعایت مسائل ایمنی و پیشگیری از وقوع آتش‌سوزی برگزار و به باغداران اطلاع‌رسانی شود.

شهرستان گناوه در شمال استان بوشهر و از نقاط گرمسیری جنوب کشور است.

کد خبر 517520

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار بوشهر

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha