معاون امور عمرانی فرمانداری گناوه گفت: مدیران دستگاه‌های اجرایی و اداری نسبت به بهینه‌سازی مصرف آب و برق و صرفه‌جویی در انرژی تدابیر لازم را بیندیشند.

ستاد پیشگیری

به گزارش همشهری‌آنلاین به نقل از ایرنا، سروش گرمسیری نژاد سه‌شنبه ۱۳ خرداد در جلسه ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران این شهرستان افزود: پس از پایان کار اداری، وسایل سرمایشی باید خاموش شود و در صورت رعایت نکردن برخورد خواهد شد.

معاون امور عمرانی فرمانداری گناوه، استان بوشهر اظهار کرد: همچنین دستگاه‌های اجرایی بدهی‌های معوقه برق مصرفی را پرداخت و برای هدر رفت آب به نصب دستگاه کاهنده اقدام کنند.

گرمسیری ادامه داد: دوره‌های آموزشی فرهنگ صرفه‌جویی و اصلاح الگوی مصرف توسط ادارات آب و فاضلاب و برق شهرستان برای عموم جامعه به‌عنوان یک مصوبه برگزار شود.

معاون امور عمرانی فرمانداری گناوه گفت: تقویت سیستم اطفای حریق در ادارات و نهادها از جمله دستگاه‌های مجری در اولویت قرار گیرد.

وی ادامه داد: مانور دوره‌ای برای سنجش امکانات و ظرفیت‌سازی به‌منظور رویارویی با حوادث احتمالی توسط تمامی دستگاه‌ها اجرا شود.

گرمسیری نژاد گفت: در اجرای تدوین برنامه استانی کاهش خطر حوادث و سوانح و آمادگی و پاسخ، با مشارکت ادارات نسبت به تهیه و تدوین برنامه در حوزه کاری خود متناسب با مشی وظایف اقدام شود.

معاون امور عمرانی فرمانداری گناوه افزود: نظر به افزایش دما و احتمال وقوع آتش‌سوزی در مراتع و جنگل‌ها، همه تجهیزات اطفای حریق دستگاه‌های مربوطه به‌صورت آماده‌باش قرار گیرد.

وی یادآور شد: منابع طبیعی با همکاری حفاظت محیط‌زیست و جهاد کشاورزی در قالب یک گزارش و تدوین نقشه شناسایی مناطق مستعد آتش‌سوزی اقدام و در زمان وقوع از آن برای مهار استفاده کند.

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری گناوه گفت: از فروردین ۹۹ تاکنون ۲۵ فقره آتش‌سوزی در باغ‌های، علفزار و مزارع این شهرستان وقوع پیوست.

ولی سیفی افزود: به‌منظور جلوگیری از آتش‌سوزی باغات و نیزارها، کشاورزان برگ‌های خشک نخل و درختان را جمع و پاک‌سازی کنند.

وی گفت: برگزاری دوره‌های آموزشی توجیهی برای همیاران در زمینه رعایت مسائل ایمنی و پیشگیری از وقوع آتش‌سوزی برگزار و به باغداران اطلاع‌رسانی شود.

شهرستان گناوه در شمال استان بوشهر و از نقاط گرمسیری جنوب کشور است.

کد خبر 517520

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار