مدیر امور دانشجویی دانشگاه شهید چمران اهواز گفت: با توجه به وضعیت قرمز استان خوزستان، اگر تعداد زیادی از دانشجویان بخواهند به خوابگاه مراجعه کنند، خلاف پروتکل‌های بهداشتی در پیشگیری از بیماری است.

خوابگاه دانشجویی

به گزارش همشهری‌آنلاین به نقل از ایسنا، بابک محمدیان اظهار کرد: مدتی قبل دانشگاه بازه زمانی یک هفته‌ای را برای مراجعه دانشجویان به خوابگاه به منظور برداشتن وسایل مشخص کرده بود که تعدادی از دانشجویان به خوابگاه مراجعه کردند و وسایل ضروری خود را برداشتند.   

وی در پاسخ به این سوال که با توجه به مشخص شدن تکلیف امتحانات، آیا دانشجویانی که کتاب و جزوه در خوابگاه دارند می‌توانند به دانشگاه مراجعه کنند؟ افزود: با توجه به وضعیت قرمز استان خوزستان، اگر تعداد زیادی از دانشجویان بخواهند به خوابگاه مراجعه کنند، خلاف پروتکل‌های بهداشتی در پیشگیری از بیماری است.

مدیر امور دانشجویی دانشگاه شهید چمران اهواز در پایان گفت: درصورتی‌که ستاد استانی کرونا اعلام کند که شرایط عادی است، به دانشجویان اطلاع خواهیم داد.

معاون آموزش و تحصیلات تکمیلی دانشگاه شهید چمران اهواز گفت: امتحانات پایان نیم سال دوم تحصیلی دانشگاه شهید چمران اهواز در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد به صورت مجازی برگزار می‌شود.

برگزاری مجازی امتحانات دانشگاه چمران اهواز در مقاطع کارشناسی و ارشد

همچنین ایرنا نوشت: دکتر علیرضا جلیلی‌فر سه‌شنبه ۱۳ خرداد اظهار کرد: با توجه به اینکه شرایط موجود به علت شیوع ویروس کرونا به گونه‌ای نیست که انتظار بهتر شدن آن در تیرماه وجود داشته باشد لذا به منظور جلوگیری از تجمع فعالیت‌های آموزشی در مهر، آبان و یا شهریور معاونت آموزشی تصمیم گرفت امتحانات به صورت مجازی از۱۴ تیر تا ۱۵ مرداد ماه برگزار شود.

وی بیان کرد: از آنجایی که آموزش‌ها مجازی بود پس برگزاری آزمون‌ها به صورت مجازی مناسب است.

جلیلی‌فر ادامه داد: در این راستا چهار تا پنج کارگاه آموزشی برای اعضای هیات علمی برگزار شده تا با نحوه برگزاری آزمون‌های مجازی آشنا شوند و امتحانات در بازه زمانی یک ماهه برگزار می‌شود.

معاون آموزش و تحصیلات تکمیلی دانشگاه شهید چمران اهواز گفت:در مقطع دکتری برگزار شدن یا لغو آزمون برعهده اعضای هیات علمی است چون معمولا در این دوره فعالیت‌های مستمر دانشجو به اضافه پروژه‌هایی که در پایان نیم سال تحویل می‌دهد اهمیت بیشتری دارد.

وی اضافه کرد: حتی در دروس کارشناسی و ارشد نیز اگر فعالیت‌های مستمر دانشجو به اندازه کافی باشد استاد می‌تواند امتحان را برگزار نکند.

جلیلی‌فر بیان کرد: توصیه شده استادان تلاش کنند بیشترین نمره را به فعالیت مستمر دانشجویان اختصاص دهند.

در حال حاضر حدود ۱۴ هزار دانشجو در همه مقاطع تحصیلی در دانشگاه شهید چمران اهواز مشغول فعالیت هستند.

ویروس کرونا در چند هفته گذشته افراد زیادی را در خوزستان مبتلا کرده به گونه‌ای که مسئولان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعلام کردند یک چهارم مبتلایان به ویروس کرونا در کشور مربوط به استان خوزستان بوده است.

به گفته مسئولان دانشگاه علوم پزشکی اهواز افزایش بیماریابی و رعایت نکردن فاصله‌گذاری اجتماعی از عوامل افزایش ابتلا به کرونا در خوزستان بوده است.

کد خبر 517504
منبع: ایسنا

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha