معاون استاندار سیستان و بلوچستان و فرماندار شهرستان ویژه ایرانشهر گفت: رفت و آمد ماشین‌آلات سنگین و تانکرهای سوخت‌کش در خیابان‌های این شهر علاوه بر ایجاد مشکل برای شهروندان و تخریب آسفالت، چهره شهر را نازیبا کرده‌اند، به همین سبب اجازه تردد در خیابان‌های اصلی را ندارند.

ماشین

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایرنا، ابوذر کوثری سه‌شنبه ۱۳ خرداد افزود: وجود انواع تعمیرگاه‌های ماشین‌آلات سنگین به‌ویژه در ورودی شهر چهره ایرانشهر را مخدوش و نازیبا کرده که ساماندهی تعمیرگاه‌های سطح شهر با اولویت خودروهای سنگین به تدریج انجام شود.

وی بیان کرد: این پذیرفتنی نیست که تانکرهای سوختکش با توقف‌های غیرمتعارف در یکی از خیابان‌های اصلی شهر مقابل تعمیرگاه‌هایی که احتمالا بخشی از آنها بدون مجوز فعالیت هستند با ایجاد آلودگی زیست محیطی و شهری در مقابل چشم شهروندان به نقض حقوق آنان بپردازند.

این مسئول تصریح کرد: در مرحله نخست اجرای این طرح عوامل زحمتکش انتظامی و پلیس راهور با همکاری سایر ارگان‌های دست اندرکار با اقدام ضربتی از امروز نسبت به جریمه و حمل تمامی تانکرهای سوخت‌کش و سایر ماشین‌آلات سنگین از بلوارهای خاتم و بلوچ به پارکینگ اقدام کنند و از این به بعد ورود این تانکرها به سطح شهر ممنوع خواهد شد.

فرماندار ایرانشهر ادامه داد: در اقدامی موازی و همزمان با جمع‌آوری این ماشین‌آلات، شهرداری موظف است در هفته جاری نسبت به جانمایی محل جدید و احداث مجتمع کارگاهی با اداره کل راه و شهرسازی توافق اولیه خود را نهایی کرده و زمینه را برای انتقال تعمیرگاه‌ها مهیا کند.

کوثری گفت: در حرکت هم‌گام دیگر نیز اتحادیه تعمیرکاران با همکاری اداره صمت موظف است، تعمیرگاه‌های مجاز و غیرمجاز را از همدیگر تفکیک کرده و نسبت به به‌روزرسانی مجوزهای قانونی اقدام و از صدور مجوز برای تعمیرگاه و تعویض روغنی‌های جدید در مناطق مرکزی شهر خودداری کند و در عین حال تعمیرگاه‌های غیرمجاز را با برنامه مشخص تعطیل یا زمینه اخذ مجوز قانونی را مهیا کند.

کد خبر 517485

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha