کارشناس اداره پیش‌بینی اداره‌کل هواشناسی آذربایجان‌غربی گفت: ارومیه، روز یکشنبه ۱۱ خرداد خنک‌ترین مرکز استان کشور با دمای هفت درجه سانتی‌گراد بالای صفر بود.  

آب و هوا

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایرنا، مهدی کریمی، کارشناس اداره پیش‌بینی اداره‌کل هواشناسی آذربایجان‌غربی در گفت وگو با خبرنگاران افزود: در این مدت، شهرستان تکاب با دمای ۲ درجه سانتی‌گراد بالای صفر خنک‌ترین شهر استان بود و پلدشت با ۳۵ درجه سانتی‌گراد بالای صفر گرم‌ترین شهر لقب گرفت.  

کارشناس اداره پیش‌بینی اداره‌کل هواشناسی آذربایجان‌غربی بیان کرد: روند افزایش دما در استان از اواسط هفته شروع می‌شود و با شیب ملایمی تا آخر هفته جاری ادامه دارد. با استقرار امواج پایدار در در منطقه تا اواسط هفته جوی نسبتا آرام حاکم خواهد بود.  

پیرانشهر و سردشت جزو شهرهای پر بارش این استان با سالانه ۷۰۰ تا ۱۰۰۰ میلی‌متر بارندگی محسوب شده و بارش‌های استان از شهریورماه شروع می‌شود و تا اوایل خرداد هر سال ادامه دارد.  

به علت کشاورزی بودن شغل اغلب مردم منطقه گزارش‌های هواشناسی جزو اخبار بااهمیت برای ساکنان این استان است چرا که تمامی فعالیت‌های کشاورزی را از کاشت داشت و برداشت براساس آن برنامه‌ریزی و اجرا می‌کنند.  

کد خبر 516657

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 8 =