دبیر ستاد مبارزه با مواد مخدر آذربایجان شرقی گفت: پذیرش معتادان ک به دلیل ابلاغیه وزارت بهداشت از ۱۵ اسفند متوقف شده بود، از اواخر اردیبهشت و اوایل خرداد با رعایت پروتکل‌های بهداشتی آغاز شد.  

معتادان

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از تسنیم، رضا استاد رحیمی، دبیر ستاد مبارزه با مواد مخدر آذربایجان شرقی، شبه ۱۰ خرداد در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار کرد : از این هفته پذیرش معتادان متجاهر با رعایت پروتکل‌های بهداشتی آغاز شد و هر هفته حدود ۵۰ نفر از معتادان متجاهر در مرکز ماده ۱۶ تبریز پذیرش خواهند شد.  

وی افزود: به دلیل ابلاغیه وزارت بهداشت، ورودی مرکز ماده ۱۶ تبریز از ۱۵ اسفند متوقف شده بود، پذیرش از اواخر اردیبهشت و اوایل خرداد با رعایت پروتکل‌های بهداشتی آغاز شد.  

دبیر ستاد مبارزه با مواد مخدر آذربایجان شرقی ابراز داشت: اگر تست کرونای معتادان مثبت باشد، به نقاهتگاه کرونایی‌ها معرفی می‌شود و افراد سالم به مرکز ماده ۱۶ راه می‌یابند که سه الی شش ماه دوران ترک اعتیاد و مهارت آموزی را طی خواهند کرد.  

وی ادامه داد: قبل از توقف پذیرش، بیش از ۲۵۰ الی ۳۰۰ نفر معتاد در حال طی دوران ترک اعتیاد خود بودند، هر هفته حدود ۵۰ نفر در این مرکز پذیرش خواهد شد که تا دو الی سه هفته آینده تمامی معتادان متجاهر موجود در شهر جمع آوری خواهد شد و نگرانی‌های مردم در این زمینه کاهش می‌یابد.  

استادرحیمی در مورد مراقبت از معتادان در دوران پس از ترخیص از مرکز ماده ۱۶ هم توضیح داد و گفت: در دوران حضور در مرکز، معتادان مهارت آموزی می‌کنند و پس از ترخیص از مرکز هم با معرفی به مراکز حمایتی، وام‌های خود اشتغالی پرداخت می‌شود و کارخانجات و کارگاه‌هایی هم که افراد بهبود یافته را جذب کنند، بیمه این افراد از سوی ستاد مبارزه با مواد مخدر استان پرداخت می‌شود.  

وی در مورد انواع مهارت آموزی برای معتادان هم افزود: کفاشی، قالیبافی، صنایع فلزی، مکانیکی خودرو و صافکاری، بسته بندی و... در مرکز ماده ۱۶ آموزش داده می‌شود تا پس از ترخیص از مرکز، احتمال بازگشت افراد به اعتیاد مجدد کاهش یافته و با اشتغال خود، از فروپاشی کانون خانواده نیز جلوگیری کنند.  

کد خبر 516371

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =