مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری خرم‌آباد ناوگان این سازمان را قدیمی و فرسوده خواند و گفت: به بسیاری از این خودروها خسارت زیادی زده شده است.

آتش‌نشانی

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از فارس، حمید علیرضایی چهارشنبه ۷ خرداد افزود: با فرا رسیدن فصل گرما، آمادگی کامل از سوی پرسنل آتش‌نشانی خرم‌آباد برای پیشگیری و مهار حریق وجود دارد.

وی خاطرنشان کرد: در راستای کنترل و کاهش آتش‌سوزی‌ها همکاری لازم را با منابع‌طبیعی و جهادکشاورزی داریم، ضمن این‌که تاکنون چندین جلسه با شهرداری، مدیریت بحران و فرمانداری شهرستان در این خصوص برگزار شده است.

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری خرم‌آباد بیان کرد: بیش از ۹۰ درصد آتش‌سوزی‌ها در مراتع و مزارع عامل انسانی دارند. این عامل موجب شده ۷۰ درصد توان نیروهای سازمان در این راه صرف شود، حال این‌که می‌توان این ظرفیت را در بخش آموزش و توانمندسازی پرسنل به‌کار گرفت.

این مسئول یادآور شد: متاسفانه تمامی خودروهای آتش‌نشانی ویژه اطفای حریق شهری بوده و کارایی لازم برای جنگل‌ها و مراتع را ندارد و تنها قادر به خاموش کردن آتش در سطح شهر هستند.

علیرضایی ناوگان سازمان آتش‌نشانی خرم‌آباد را قدیمی و فرسوده خواند و گفت: به بسیاری از این خودروها طی سیل گذشته و همچنین عملیات ضدعفونی و گندزدایی خسارت زیادی زده شده است.

وی تصریح کرد: خریداری تجهیزات و ماشین‌آلات آتش‌نشانی مستلزم صرف هزینه بالایی است و منابع شهرداری کفاف تامین خرید آن را نمی‌دهد، از این‌رو نیازمند همکاری مسئولان ارشد استان برای تامین منابع مالی برای تحقق این مهم هستیم.

کد خبر 515426

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار