فرمانده انتظامی استان سیستان و بلوچستان از شناسایی و دستگیری عامل انتشار مطالب توهین آمیز به مقدسات دینی اهل سنت در فضای مجازی خبر داد.

دستگیری

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از فارس، سردار محمد قنبری چهارشنبه ۷ خرداد اظهار کرد: در پی رصد و پایش روزانه کارشناسان پلیس فتا سیستان و بلوچستان مشخص شد شخصی با ایجاد صفحه شخصی توئیتر مطالبی همسو با معاندان نظام علیه مقدسات دینی اهل سنت منتشر کرده و سعی در تحریف و تشویش افکار عمومی داشته است.

وی افزود: کارشناسان پلیس فتا استان سیستان و بلوچستان بلافاصله اقدامات تخصصی خود را برای شناسایی عامل انتشار این مطالب توهین آمیز آغاز و با بررسی‌های فنی و اطلاعاتی او را در شهر مشهد ردزنی کردند.

این مقام ارشد انتظامی تصریح کرد: تیم رسیدگی کننده پرونده طی هماهنگی های دادستان شهرستان زاهدان با دادستانی مشهد صبح امروز عامل انتشار این مطالب توهین آمیز را با همکاری پلیس فتا خراسان رضوی دستگیر کردند.

سردار قنبری خاطرنشان کرد: متهم ۵۰ ساله در بازجویی‌های به عمل آمده در مواجهه با ادله و مستندات کشف شده به بزه انتسابی اعتراف و ضمن ابراز پشیمانی از عمل خود گفت که قصد توهین به مقدسات را نداشته و فقط برای خودنمایی بوده است.

وی بیان کرد: کاربران اینترنتی باید دقت کنند که حتی باز نشر مطالب توهین آمیز و خلاف واقع نیز جرم محسوب شده و مجازات آن در قانون لحاظ شده است، لذا شهروندان باید دقت داشته باشند که ضمن هوشیاری نسبت به عدم بازنشر اینگونه مطالب، در صورت عضویت ناخواسته در گروه‌ها و کانال‌های مشکوک و منحرف به سرعت گروه را ترک کرده و آن را به پلیس فتا گزارش دهند.

کد خبر 515403

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار