دانشگاه بیرجند در اطلاعیه‌ای‌ نحوه برگزاری کلاس‌ها و امتحانات در نیمسال دوم سال تحصیلی ۹۹ - ۱۳۹۸ را تشریح و اعلام کرد که امتحانات دروس نظری در همه مقاطع به صورت الکترونیکی یا سایر شیوه‌های ارزشیابی غیرحضوری برگزار می‌شود.

دانشگاه بیرجند

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایرنا،  در این اطلاعیه آمده است: ضمن آرزوی قبولی طاعات و عبادات و تبریک عید سعید فطر، با توجه به شرایط ایجاد شده به دلیل شیوع ویروس کرونا و بیماری کووید ۱۹، در ارتباط با ادامه فعالیت‌های دانشگاه در نیمسال جاری توجه همکاران و دانشجویان را به موارد زیر جلب می‌کند. لازم به ذکر است که تصمیمات اتخاذ شده بر مبنای شرایط فعلی شیوع کرونا اتخاذ شده و در صورت تغییر شرایط اطلاع‌رسانی خواهد شد.

این اطلاعیه می‌افزاید: تمامی دروس نظری و آن دسته از دروس عملی که به صورت غیرحضوری و الکترونیکی در حال ارائه است، تا پایان خردادماه برنامه‌ریزی و به اتمام می‌رسد. دروس عملی که نیازمند حضور دانشجو است، از ۱۴ تیر تا ۱۰ مرداد به صورت فشرده برگزار می‌شود و برنامه ارائه دروس در هر دانشکده توسط آموزش تنظیم و اعلام خواهد شد.

همچنین دروس تربیت‌بدنی عمومی (تربیت بدنی و ورزش ۱) صرفا برای دانشجویانی که متقاضی استفاده از خوابگاه برای گذراندن این دروس نیستند، ارائه می‌شود. نحوه ثبت‌نام و تشکیل کلاس‌ها توسط آموزش پردیس علوم رفتاری اعلام خواهد شد.

دانشگاه بیرجند درباره نحوه برگزاری امتحانات اعلام کرد: امتحانات دروس نظری در همه مقاطع به صورت الکترونیکی (یا سایر شیوه‌های ارزشیابی غیرحضوری) برگزار خواهد شد. بازه برگزاری امتحانات دروس نظری از ۳۱ خرداد تا ۱۴ تیر (براساس برنامه اعلام شده توسط آموزش) خواهد بود و اعلام نمرات تا ۱۰ مرداد و درخواست دانشجو برای بررسی مجدد نمره تا ۲۰ مرداد است.

براساس این اطلاعیه در صورت درخواست استاد، آزمون الکترونیکی یا غیرحضوری دروس نظری با هماهنگی آموزش، تا پایان تیرماه می‌تواند برگزار شود و آزمون‌های دروس عملی در زمان حضور دانشجو برگزار خواهد شد. اعلام نمره دروس عملی تا ۱۵ مرداد و درخواست دانشجو برای بررسی مجدد نمره تا ۲۰ مرداد است.

این دانشگاه درباره امتحان جامع و پایان‌نامه‌های تحصیلات تکمیلی عنوان کرد که برگزاری جلسات دفاع از پایان‌نامه‌ها و پیشنهادات پژوهش (پروپوزال‌ها) به صورت الکترونیکی با نظر استاد و دانشکده مجاز است و امتحانات جامع به صورت حضوری در روزهای ۷ مرداد (کتبی) و ۸ مرداد (شفاهی) برگزار خواهد شد.

دانشگاه بیرجند در این اطلاعیه تصریح کرد که با توجه به ضرورت رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی اعلام شده توسط ستاد ملی مقابله با کرونا، لازم است تمامی خوابگاه‌ها تا ۱۰ تیرماه تخلیه و برای ورود دانشجویانی که دروس عملی دارند آماده شوند، لذا دانشجویان خوابگاهی که نیازمند دریافت کتب یا وسایل ضروری هستند، لازم است به وبسایت دانشگاه (معاونت دانشجویی بخش مدیریت دانشجویی) مراجعه و فرم "صورتجلسه خروج کتب و جزوات مورد نیاز دانشجو" را تکمیل کرده و آن را فقط از طریق ایمیل saraha@birjand.ac.ir ارسال کنند.

پس از دریافت فرم، در اسرع وقت محموله مورد نظر توسط اداره خوابگاه‌ها از طریق پست به آدرس اعلام شده ارسال می‌شود. بدیهی است هزینه ارسال به عهده دانشجو بوده و توسط اداره پست در محل تحویل دریافت خواهد شد.

این اطلاعیه می‌افزاید: وسایل دانشجویان در اتاق‌های خوابگاه‌ها تا ۱۰ تیرماه با نظارت سرپرستان خوابگاه‌ها و نمایندگان حراست دانشگاه، بسته‌بندی (وسایل هر اتاق به صورت مجزا با ذکر شماره اتاق) و به انبار اداره خوابگاه‌ها منتقل می‌شود لذا در این خصوص دانشجویان مراجعه‌ای به دانشگاه نباید داشته باشند. دانشجویان فارغ‌التحصیل لازم است با اداره خوابگاه‌ها تماس گرفته تا در مورد وسایل و نحوه دریافت آنها هماهنگی شود.

دانشجویان در صورت هرگونه سوال یا ابهام می‌توانند در ساعات اداری با اداره خوابگاه‌ها (۳۱۰۲۵۱۳۰) تماس بگیرند.

کلاس‌های درس دانشگاه بیرجند از پنجم اسفند سال گذشته به دلیل شیوع کرونا در کشور و استان خراسان جنوبی تعطیل شد اما آموزش غیرحضوری و الکترونیکی دانشجویان این دانشگاه ادامه داشته است.

دانشگاه بیرجند حدود ۱۲ هزار دانشجو در ۳۴۰ کدرشته در مقاطع تحصیلی کاردانی، کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا دارد.

کد خبر 514977

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار