روزنامه معتبر نیویورک تایمز در شماره روز یکشنبه خود نام هزار قربانی بیماری کووید-۱۹ را در آمریکا روی جلد خود ثبت و یک صفحه متفاوت خلق کرد.

صفحه اول نیویورک تایمز برای کشته‌های کرونا

به گزارش همشهری آنلاین، در شرایطی که تعداد کشته‌های ویروس کرونا در آمریکا به رقم خیره‌کننده ۱۰۰ هزار نزدیک می‌شود، امید همه مردم از سیاست‌های دانلد ترامپ در مهار کرونا ناامید شده است. رئیس جمهوری آمریکا هم با تاکید بر بازگشایی تدریجی کسب و کار و بهبودی اوضاع اقتصادی جامعه و مردم، در پی افزایش بخت پیروزی خود در انتخابات پاییز است.

در حالی که آمریکا با یک فاجعه تمام‌عیار انسانی و بدترین رکود اقتصادی یک قرن اخیر خود دست به گریبان است، مدیران روزنامه نیویورک تایمز با خلق کردن یک صفحه اول متفاوت به شرایط امروز ایالات متحده واکنش نشان دادند. در توضیح این جلد عجیب و ماندگار آمده است: اینها صرفا نام‌های یک فهرست نیستند. اینها ما هستیم.

اعداد به تنهایی نمی‌توانند میزان تاثیر کروناویروس را بر آمریکا نشان دهند. حالا می‌خواهد تعداد بیماران بهبودیافته باشد، شغل‌های از دست‌رفته یا زندگی‌های ناتمام‌مانده. حالا که کشور به رکورد ۱۰۰ هزار مرگ ناشی از کرونا نزدیک شده، نیویورک تایمز نام و نشان ۱۰۰۰ قربانی را اینجا آورده است؛ یک درصد کشته‌ها.

کد خبر 514470

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار