مجموع نظرات: ۰
شنبه ۳ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۹:۵۰
۰ نفر

رئیس اداره آموزش و پرورش استثنایی لرستان گفت: امسال به دلیل شیوع ویروس کرونا، طرح سنجش سلامت جسمی و آمادگی تحصیلی نوآموزان در بدو ورود به دبستان(کلاس‌اولی‌ها) به تعویق افتاد و مردادماه انجام خواهد شد.

آغاز طرح سنجش سلامت نوآموزان

به گزارش همشهری‌آنلاین به نقل از ایرنا، علی اسماعیلی افزود: نوبت‌دهی سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی نوآموزان بدو ورود به دبستان توسط مدارس از نیمه تیر و فعالیت رسمی پایگاه‌های سنجش از ابتدای مرداد ۹۹ آغاز خواهد شد.

وی اظهار کرد: سال‌های گذشته، فعالیت پایگاه‌های سنجش این طرح در خرداد آغاز می‌شد، اما امسال به دلیل شیوع کرونا با تاخیر حدود یک ماهه و تغییراتی در شیوه اجرا، انجام می شود.

اسماعیلی ادامه داد: از جمله این تغییرات، کاهش تعداد مراجعان روزانه در پایگاه‌ها به دلیل ضرورت رعایت پروتکل‌های بهداشتی منطبق بر تصمیمات و برنامه‌های ستاد کرونا است.

رئیس اداره آموزش و پرورش استثنایی لرستان اضافه کرد:‌ در سال‌های گذشته، پایگاه‌ها در سه مدل الف، ب وج به ترتیب روزانه حداکثر ۲۶,۴۲و۱۳ نفر نوآموز را پذیرش می‌کردند.

وی گفت: در سال ۹۹ تمامی پایگاه‌های کشور و استان  ملزم به پذیرش حداکثر۲۰نفر در روز با رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی و در فواصل نیم ساعت یک نوآموز شده‌اند که به همین دلیل یک ساعت به فعالیت روزانه پایگاه‌ها افزوده خواهد شد.

اسماعیلی افزود: پیش‌بینی می‌شود با هدف جبران کاهش اجباری تعداد مراجعان در برخی شهرها،  چهار پایگاه  به مجموع پایگاه‌های استان افزوده شود. 

رئیس اداره آموزش و پرورش استثنایی لرستان درخصوص سنجش نوآموزان پیش‌دبستانی نیز اظهار کرد:‌ سنجش این رده سنی نیز با هدف کاهش مراجعات و رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی، مهر ۹۹ و طی سال تحصیلی صورت خواهد گرفت.

کد خبر 514242

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

وبگردی