فرمانده انتظامی مهاباد گفت: کلاهبرداران اینترنتی که با استفاده از سیم‌کارت‌های بدون هویت ۲۰ میلیارد ریال را کلاهبرداری کرده بودند، توسط ماموران پلیس فتا در این شهرستان دستگیری شدند.

دستگیری

به گزارش همشهری‌آنلاین به نقل از ایرنا، سرهنگ برزو تجاری افزود: این افراد فرصت‌طلب با تشکیل گروه‌های چند نفری و به صورت برنامه‌ریزی شده به کلاهبرداری در پوشش مشتری اقدام می‌کردند.

وی ادامه داد: این کلاهبرداران از افرادی که در سایت‌های اینترنتی مانند دیوار و شیپور در صدد انجام معاملات فروش اجناس و وسایل نقلیه بودند به شیوه‌های فریب کارانه کلاهبرداری می‌کردند.

وی بیان کرد:در این خصوص پرونده‌های متعددی به پلیس آگاهی ارسال شد، با استفاده از اطلاعات پلیسی تعدادی از این افراد شناسایی و تحت تعقیب قضایی قرار گرفتند.

فرمانده انتظامی مهاباد ارزش ریالی کلاهبرداری در این خصوص را بیش از ۲۰ میلیارد ریال برآورد کرد و گفت: یکی از عوامل اصلی این باند که دارای سوابق متعدد بود، به همراه یکی از همدستانش با اقدام به موقع کارآگاهان پلیس با یک سری اقدامات فنی و تخصصی تعقیب و دستگیر شدند.

سرهنگ تجاری اظهار کرد: متهمان در بازجویی به بزه ارتکابی خود اعتراف کردند و پس از تشکیل پرونده تحویل مراجع قضایی داده شدند.

ماه گذشته نیز ماموران پلیس آگاهی این شهرستان فردی را که با استفاده از تبلیغات در اینستاگرام اقدام به کلاهبرداری می‌کرد، شناسایی و دستگیر کردند.

مهاباد در جنوب آذربایجان‌غربی و ۱۱۶ کیلومتری مرکز استان واقع است.

کد خبر 514058

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 8 =