مدیر کل امور مالیاتی آذربایجان‌شرقی از تمدید موعدهای مقرر در قانون مالیات‌های مستقیم و قانون مالیات بر ارزش افزوده نسبت به تسلیم اظهارنامه‌های مالیاتی و رسیدگی‌های مالیاتی به‌مدت دو ماه و حداکثر تا پایان شهریور ماه ۱۳۹۹ خبر داد.

سازمان امور مالياتي

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از فارس، غلامرضا شریفی، در گفت‌وگو با خبرنگاران، اظهار داشت: طبق این مصوبه موعدهای مقرر در قانون مالیات‌های مستقیم و مالیات بر ارزش افزوده نسبت به تسلیم اظهارنامه‌های مالیاتی و رسیدگی‌های مالیاتی که مهلت انقضای آن از ۱۳۹۹/۲/۱ الی ۱۳۹۹/۴/۳۱ بوده است، به‌مدت دو ماه و حداکثر تا پایان شهریورماه سال ۱۳۹۹ تمدید می‌شود و کلیه احکام قانون مرتبط بر این تمدید مترتب است.

وی افزود: به این ترتیب برای تسلیم اظهارنامه عملکرد موضوع ماده ۱۰۰ قانون مالیات‌های مستقیم، اشخاص حقیقی یا صاحبان مشاغل تا ۳۱ مردادماه سال‌جاری و اشخاص حقوقی و صاحبان املاک اجاری برای تسلیم اظهارنامه مالیاتی موضوع ماده ۱۱۰ قانون مالیات‌های مستقیم تا ۳۱ شهریور سال ۹۹ مهلت خواهند داشت.

شریفی تصریح کرد: طبق مصوبه ستاد ملی مدیریت کرونا، مهلت تسلیم اظهارنامه مالیات بر ارزش افزوده نیز تمدید شد، باتوجه به اینکه موعد ارائه اظهارنامه مالیات بر ارزش افزوده دوره بهار ۱۳۹۹ تا ۱۵ تیرماه است، آن دسته از مودیان محترم نیز تا ۱۵ شهریورماه ۱۳۹۹ مهلت دارند اظهارنامه مالیات بر ارزش افزوده این دوره خود را تسلیم نمایند.

وی متذکر شد: رسیدگی اظهارنامه‌های مالیاتی مربوط به عملکرد سال ۱۳۹۷ و ۱۳۹۸ نیز به‌مدت دو ماه تمدید خواهد شد.

مدیرکل امور مالیاتی آذربایجان‌شرقی همچنین خاطرنشان کرد: مهلت تعیین شده در قوانین و مقررات ناظر بر تشکیل مجمع عمومی شرکت‌های سهامی عام که تا پایان تیرماه ۱۳۹۹ باید مجامع خود را برگزار نمایند نیز به‌مدت دو ماه تمدید می‌شود.

وی گفت: سقف مهلت تا ۳۱ شهریورماه است، از این‌رو مهلت‌های مقرر برای آن گروه از مودیان مالیاتی که مهلت تسلیم اظهارنامه مالیاتی آنها  ۱۳۹۹/۰۶/۳۱ باشد، با عنایت به اینکه سقف مهلت تا پایان شهریورماه سال‌جاری می‌باشد از مهلت تمدید مقرر این مصوبه برخوردار نخواهد بود.

کد خبر 513957

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار