اتاق بازرگانی خراسان شمالی برای اولین بار در کشور به‌زودی اقدام به برگزاری نشست‌های تجاری و جلسات ویدئو کنفرانس بین فعالان اقتصادی استان با تجار و بازرگانان کشورهای آلمان، ترکیه و آفریقای جنوبی خواهد کرد.

ویدئو کنفرانس

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایلنا، سعید پورآبادی، رئیس اتاق بازرگانی خراسان شمالی در ویدئو کنفرانسی که با روسای انجمن صنعتگران و بازرگانان کشورهای آلمان، ترکیه و آفریقای جنوبی برگزار شد، گفت: امروزه شیوع ویروس کرونا در اکثر کشورها باعث شده اعزام و پذیرش هیات‌های تجاری برای مراودات تجاری بین کشورها صورت نگیرد که اتاق بازرگانی خراسان شمالی با ابتکار عمل آمادگی خود را برای برگزاری نشست‌های تجاری و جلسات دوجانبه بصورت مجازی با بازرگانان کشورهای آلمان، ترکیه و آفریقای جنوبی اعلام می‌کند.

وی همچنین در این ویدئو کنفرانس از آمادگی خراسان شمالی برای صادرات اقلام بهداشتی از جمله ماسک و محلول‌های ضدعفونی مازاد مصرف استان به کشورهای ترکیه، آلمان و آفریقای جنوبی برای مقابله با ویروس کرونا خبرداد و گفت: این استان در پیشگیری از ویروس کرونا در تولید محصولات و اقلام بهداشتی جزو استان‌های پیشتاز در سطح کشور شناخته شده که توانسته در مدتی کوتاه اقدام به راه‌اندازی کارخانجات تولید الکل، محلول و ماسک کند.

پورآبادی در ادامه اظهار داشت: برای سهولت در برقراری ارتباطات و مبادلات تجاری و اطمینان بخشی انجام معاملات، اتاق بازرگانی خراسان شمالی آمادگی راه اندازی دفاتر توسعه تجارت خارجی در کشورهای آلمان، ترکیه و آفریقای جنوبی دارد.

رئیس اتاق بازرگانی خراسان شمالی به پتانسیل‌ها و توانمندی‌های بالقوه استان خراسان شمالی برای تولید محصولات مشترک و محصولات تولیدی آن کشورها برای حضور در بازارهای آسیای شرقی و میانه اشاره کرد که با استقبال روسای انجمن ترکیه، آلمان و آفریقای جنوبی مواجه شد.

وی افزود: در این ویدئوکنفرانس هر سه کشور آمادگی خود را برای سفر به استان خراسان شمالی در دروان پساکرونا برای گسترش روابط و مبادلات تجاری اعلام کردند و تاکید داشتند: استان خراسان شمالی استانی بکر و با پتانسیل‌های فراوان در حوزه تجارت، صنایع و معادن برای مبادلات تجاری است.  

هر سه کشور آمادگی تامین کالاها و ماشین آلات مورد نیاز ایران در مقابله با تحریم‌های ظالمانه آمریکا که باعث شده واردات به ایران به سختی انجام شود، اشاره کردند.

در این‌ ویدئو کنفرانس روسای انجمن موسیاد آفریقای جنوبی و ترکیه با توجه به سفری که سال‌های گذشته به استان خراسان شمالی داشتند، اظهار کردند: خراسان شمالی را استانی توانمند در حوزه بازرگانی و معدن یافته‌اند که قابلیت مبادلات تجاری بالایی دارد.

شایان ذکر است ویدئو کنفرانسی با حضور مسئولان اقتصادی بخش خصوصی و اتاق‌های بازرگانی کشورهای اوکراین، سوریه و بوسنی هرزگوین نیز در روزهای آینده برگزار خواهد شود.

این ویدئو کنفرانس با برنامه ریزی و هماهنگی معاونت امور بین الملل اتاق بازرگانی خراسان شمالی برگزار می‌شود.

کد خبر 513916

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار