مدیرکل تعزیرات حکومتی کهگیلویه و بویراحمد گفت: قاچاقچی سیگار در استان با حکم شعبه سوم‌ قاچاق کالا و ارز تعزیرات به پرداخت یک ‌میلیارد و ۵۷ میلیون ریال جریمه محکوم شد.

سیگار

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایرنا، براتعلی صالحی پنج‌شنبه اول خرداد اظهار کرد: خبر بارگیری این محموله مبنی بر مبادرت به حمل کالای قاچاق از نوع سیگار خارجی از شهر شیراز و عبور آن از مسیر بابامیدان به یاسوج استان کهگیلویه و بویراحمد دریافت شد.

وی افزود: بر همین اساس ماموران در قالب ۲ اکیپ در جاده ارتباطی بابامیدان به یاسوج در محدوده روستای کوشک اقدام به برپایی تور ایست و بازرسی کردند.

مدیرکل تعزیرات حکومتی کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: خودروی حامل بار قاچاق مشاهده و به محض روئیت شدن با دستور ایست ماموران مواجه شد اما با بی‌توجهی از این دستور متواری شد.

صالحی ابراز داشت: این افراد مورد تعقیب و گریز پلیس قرار گرفتند و سپس به لاستیک‌های خودرو گلوله شلیک شد و در نهایت متهمان در دام قانون افتادند.

وی ابراز داشت: تعداد ۲۲۴ هزار و ۲۰۰ نخ سیگارت خارجی  در بررسی از این خودرو حامل قاچاق کشف و ضبط شد.

مدیرکل تعزیرات حکومتی کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: پرونده برای سیر مراحل قانونی به شعبه سوم قاچاق کالا و ارز تعزیرات حکومتی یاسوج ارسال شد و پس از اظهارات متهمان و دفاعیات آنها، قاچاق بودن کالای مکشوفه محرز و اتهام انتسابی را مسلم تشخیص دادند.

صالحی افزود: شعبه سوم قاچاق کالا و ارز تعزیرات متهم ردیف اول را محکوم به ضبط کالا و مصادره خودرو و جریمه یک میلیارد و ۵۷ میلیون ریال در حق صندوق دولت و نفر دوم را به حکم برائت رای دادند.

کهگیلویه و بویراحمد در مسیر قاچاق کالا از بنادر جنوبی به استان‌های مرکزی و تهران قرار دارد.

این استان با ۷۲۳ هزار نفر جمعیت در جنوب غربی ایران واقع‌ شده است.

کد خبر 513905

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار