رئیس پلیس راه البرز بر لزوم رعایت فاصله اجتماعی و پرهیز از سفرهای غیرضروری با توجه به شیوع کرونا در راه‌های این استان تاکید کرد.

جاده چالوس

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایرنا، سرهنگ رضا گودرزی، پنج‌شنبه اول خرداد، در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار داشت: با گذشت بیش از سه ماه ازشیوع ویروس کرونا در کشور و استان البرز اما رعایت فاصله اجتماعی به عنوان یک تکلیف برای همگان ضروری است.

وی اضافه کرد: با توجه به تعطیلات پیش رو پلیس راه البرز نیز مانند سایر ارگان‌های ذیربط تدابیر خاص برای کنترل ترافیک و تسهیل ازعبور و مرور را در راه‌های استان البرز اندیشیده است.

گودرزی خاطرنشان کرد که رانندگان قبل از سفر از وضعیت راه‌ها مطلع شده سپس اقدام به سفر کنند تا از ترافیک‌های طولانی پیشگیری شود. چنانچه رانندگان قصد سفر به استان‌های شمالی کشور از جاده کرج - چالوس را دارند در صورت ترافیک سنگین می‌توانند از محورهای جایگزین استفاده کنند.

وی افزود: پلیس راه البرز از امروز تا صبح روز ۱۷ خرداد ماه طرح ویژه ترافیکی در راه‌های مختلف این استان اجرا خواهد کرد. طی این مدت پایگاه‌های ثابت و سیار پلیس با بیش از ۷۵ تیم گشت پلیس راه و پاس پیاده وضعیت ترافیکی جاده‌های استان البرز را در سفرها رصد می‌کنند.  مسافران هنگام سفر از توقف در حاشیه راه‌های استان البرز بویژه مناطق کوهستانی بپرهیزند، زیرا این اقدام بر بار ترافیکی موجود می‌افزاید.

فرمانده پلیس راه البرز خاطرنشان کرد: باتوجه به احتمال ناپایداری هوا و سقوط سنگ در جاده کرج - چالوس رانندگان از توقف در حاشیه راه خودداری کنند.

اکنون وضعیت ترافیک در جاده کرج - چالوس از محدوده آزادراه شمال متصل به دوراهی شهرستانک تا تونل کندوان سنگین و در آزادراه کرج -قزوین نیمه سنگین است.

مرکز کنترل ترافیک پلیس راه ناجا با شماره تلفن ۸۸۲۵۵۵۵۵ به صورت شبانه‌روزی پاسخگوی وضعیت راه‌های کشور و آماده امدادرسانی به حادثه دیدگان احتمالی است.

استان البرز یک هزار و ۴۵۰ کیلومتر آزاد راه، بزرگراه، راه اصلی و فرعی دارد که ۱۸ درصد ترافیک جاده ای کشور مربوط به راه‌های این استان است.  روزانه به طور متوسط بیش از ۲۰۰ هزار وسیله نقلیه در راه‌های البرز تردد می‌کنند که بیش از ۲۰ هزار تردد در جاده کرج - چالوس و بقیه در آزادراه‌های این استان است.  

کد خبر 513903

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار