مصوبه شورای شهر فردیس که طی تصمیم آنی اقدام به برکناری شهردار شهر کرده بودند، به دستور استاندار البرز ملغی شد و شهردار فردیس به جایگاه خود بازگشت.

شهرداری فردیس

به گزاش همشهری آنلاین به نقل از فارس، شهر فردیس در استان البرز نخستین دوره استقلال مدیریت شهری خود را پشت سر می‌گذارد و این در حالی است که شرایط عمرانی و مدیریتی آن نه تنها بهتر نشده، بلکه داستان هزار و یک شب در شورای شهر پایان ندارد و هر روز یک اتفاق جدید رسانه‌ها را وادار به نوشتن در رابطه با این شهر می‌کند.

داستان جدید شورای شهر فردیس بعد از تعدد انتخاب شهردار توسط آن‌ها از جمله منوچهر غفاری، مهدی فاطمی، مسعود نجفی، محمد خسروزاده و مصطفی سعیدی سیرایی کمی پیچیده و البته شنیدنی‌تر از قبل است.

با توجه به این‌که سال آخر فعالیت شورای شهر است و انتظار می‌رود اعضا متمرکزتر به مطالبات مردمی بپردازند تا شاید علاوه بر خدمت به شهروندان امیدی برای سال آینده خود داشته باشند، هنوز اندرخم کوچه انتخاب شهردار هستند!

در این میان کمتر از دو ماه گذشته «محمد خسروزاده» به عنوان شهردار فردیس انتخاب و به تأیید وزارت کشور رسید، اما باز هم مخالفان او در میان اعضای شورای شهر به دنبال راهی برای استیضاح یا برکناری‌اش بودند.

سرانجام و پس از گذشت فراز و نشیب فراوان، صحن شورای شهر غیر علنی اعلام و شهردار فردیس تحت عنوان عدم احراز محل سکونت با اکثریت ۷ رأی شورای شهر برکنار شد و بلافاصله پس از چند ساعت مصطفی سعیدی سیرایی به عنوان سرپرست شهرداری فردیس انتخاب شد.

این اخبار که توسط پایگاه خبری شهرداری فردیس منتشر و توسط سایر رسانه‌های رسمی، مجازی و مکتوب باز نشر شد.

اما این پایان داستان نبود، سرپرست شهرداری فردیس صبح سه‌شنبه ۳۰ اردیبهشت فعالیت خود را آغاز کرد و صحت این موضوع توسط رئیس شورای شهر فردیس در برنامه رادیویی صبح البرز اعلام و تأیید شد در این میان انتصاباتی در حوزه شهردار نیز اتفاق افتاد اما ساعاتی نگذشت که خبر بازگشت و ابقای محمد خسروزاده به صورت غیر رسمی به گوش رسید.

شنیده‌ها حاکی از این است که محمد خسروزاده به دستور استاندار البرز به محل کار خود برگشت و در سمت شهردار فردیس ابقاء شد، همچنین اعضای شورای شهر فردیس نیز ساعت ۱۷ عصر چهارشنبه ۳۱ اردیبهشت با استاندار البرز جلسه‌ای درباره این موضوع تشکیل دادند.

پیگری‌ها با توجه به اتفاقات عجیب و غریبی که در این مجموعه افتاده بود با اعضای شورای شهر اعم از رئیس شورا و سخنگوی شورای شهر فردیس انچام شد،  اما تمامی شماره‌ها و مسیرهای ارتباطی از دسترس خارج شده بود و تنها جمله «مشترک مورد نظر در دسترس نمی باشد» به گوش می‌رسید. اما محمد خسروزاده در گفت‌وگو با فارس مطالب فوق را تأیید و اعلام کرد که بنا به دستور استاندار البرز به محل کارم بازگشتم!

البته برخی شنیده‌ها نیز حاکی از این است که مصطفی سعیدی سیرایی با توجه به این‌که کارمند شهرداری کرج است بنا به قوانین موجود اجازه ندارد به عنوان سرپرست شهرداری فردیس منتصب شود.

حال جای سوال است آیا اعضای شورای شهر از این ماده قانونی اطلاع نداشتند؟

دستگاه قضایی شهرستان پیش از این بحث انحلال شورای شهر فردیس را مطرح کرده بود.

کد خبر 513855

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار