مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری آذربایجان غربی گفت: سند توسعه زنان و خانواده استان که برای نخستین بار همزمان با سراسر کشور در حال نگارش است، تا ۲ هفته دیگر نهایی می شود.  

زنان

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایرنا، شهلا تاجفر، در جلسه بررسی سند راهبردی زنان و خانواده آذربایجان غربی افزود: این سند با هدف گامی به سمت توسعه متوازن در کشور با مدیریت استاندار آذربایجان غربی و همکاری فرمانداران و دستگاه‌های اجرایی استان، جامعه مدنی، متخصصان و دانشگاهیان و نظارت اداره کل زنان و خانواده تدوین می شود.  

وی اضافه کرد: در این سند وضعیت موجود شناسایی و ارزیابی و سپس اولویت‌های مرتبط با روند توسعه بررسی و نهایی می شود.  

تاجفربیان کرد: سند ارتقای وضعیت زنان، طرحی ملی است که با هدف شناسایی وضع موجود زنان و خانواده استان، شناسایی مشکلات و فرصت‌های مهم استان و تدوین راهکارها متناسب با شرایط استان برای ارتقای وضعیت زنان و خانواده در حال تدوین است.  

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری آذربایجان غربی ادامه داد: درصدد هستیم ردیف اعتباری ویژه به حوزه زنان و خانواده در سال آینده تخصیص یابد که می تواند بسیار کارساز باشد.  

سند توسعه زنان و خانواده در همه استان‌های کشور تدوین می شود تا با شناسایی نقاط قوت و ضعف، ظرفیت‌ها و توانمندی‌ها این قشر از جامعه روز به روز سهم بیشتری در توسعه استان داشته باشند.  

کد خبر 513734

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 9 =