رئیس پلیس امنیت اقتصادی تهران بزرگ از دستگیری ۲۳ نفر از عناصر کلیدی و سرشبکه دلالان ارزی و عاملان اصلی گرانی ارز در عملیات کارآگاهان پلیس خبر داد و گفت: از مخفیگاه متهمان ۸۰ میلیارد ریال ارز کشف شد.

علیپور  رئیس پلیس امنیت اقتصادی تهران

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایسنا، سرهنگ نعمت الله علیپور اظهار داشت: به دنبال نابسامانی بازار ارز و به تبع آن بروز نوسانات و افزایش قیمت ارز در روزهای اخیر، اخلالگران و دلالان ارزی به ویژه در برخی از مناطق شهر تهران که با پوشش های مختلف به صورت غیرقانونی خرید و فروش ارز می کردند، شناسایی و در یک عملیات هماهنگ و منسجم با هماهنگی مرجع قضائی دستگیر شدند.

وی تصریح کرد: با توجه به اینکه برابر مصوبه شورای امنیت کشور و بر اساس تصمیم شورای عالی هماهنگی اقتصادی، خرید و فروش هرگونه ارز در خارج از بانک های عامل و صرافی های مجاز ممنوع است، در همین راستا عملیات مبارزه با اخلالگران بازار ارز در طرح عملیاتی انجام شد.

وی اظهار کرد: در این عملیات یکروزه مبارزه با اخلالگران ارزی، چند مرحله کار اطلاعاتی، مستندسازی و شناسایی دلالان توسط کارآگاهان معاونت مبارزه با جرایم اقتصادی پلیس با همکاری ماموران یگان امداد اجرا شد و درنهایت ۲۳ نفر از عناصر کلیدی و سرشبکه دلالان ارزی و عاملان اصلی گرانی ارز دستگیر شدند و با تشکیل پرونده در اختیار مرجع قضائی قرار گرفتند.

رئیس پلیس امنیت اقتصادی تهران بزرگ با اشاره به اینکه با دستور قضائی، بازرسی از مخفیگاه متهمان در دستور کار قرار گرفت، افزود: در بازرسی از این مکان ها درمجموع ۸ میلیارد تومان ارز شامل ۱۳۸ هزار و ۸۶۲ دلار آمریکا، ۱۱۲ هزار و ۶۷۰ دلار کانادا، ۵۴ هزار و ۴۰۰ یورو، ۲۴ هزار و ۱۰۵ لیر، ۸۳۳ هزار و ۹۶۲ دینار، ۹۰۸ هزار و ۶۸۰ درهم امارات، ۵۰ هزار و ین ژاپن، ۶۲۱۵ پوند اسکاتلند، ۶۵۹ هزار درام ارمنستان، ۱۴ هزار و ۵۰۰ کرون سوئد، ۱۲ هزار ون کره و ... به علاوه ۲۰ دستگاه پوز کشف شد.

سرهنگ علیپور تاکید کرد: برخورد با مجرمان و اخلالگران نظام اقتصادی و بازار جزء برنامه های ویژه این پلیس است.

کد خبر 513688

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار