استاندار ایلام گفت: مشوق‌های بسیار خوبی برای ایجاد انگیزه در سرمایه‌گذاران در مناطق مرزی مصوب شده است که باید اجرا و از این ظرفیت مهم برای تکمیل پروژه‌های در حال اجرا استفاده شود.

نشست

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایرنا، قاسم سلیمانی دشتکی شامگاه سه‌شنبه در یازدهمین نشست شورای توسعه و امنیت پایدار شرق و غرب کشور با حضور وزیر کشور با اشاره به وضعیت خاص اقتصادی کشور خواستار اعمال مشوق‌ها و امتیازات در نظر گرفته شده سرمایه‌گذاری مناطق مرزی شد.

وی به برخی از این مشوق‌ها چون بیمه امنیتی سرمایه‌گذاری در مناطق مرزی، اختصاص ۱۰۰ درصدی اعتبارات در این مناطق، اختصاص ۵۰ درصدی یارانه سود و ۱۵ درصد مازاد بر اعتبار از محل کمک‌های فنی و اعتباری اشاره کرد و افزود: امروز در شرایط خاص اقتصادی کشور، ضرورت تکمیل پروژه‌های مهم در حال اجرا که نقش مهمی در توسعه و اشتغالزایی دارند، بر شروع و تعریف پروژه‌های جدید اولویت دارد.

استاندار ایلام خواستار تخصیص ۱۰۰ درصدی یارانه و تسهیلات ویژه برای پروژه‌هایی که قسمت اعظم آنها اجرا شده است شد و گفت: به‌صرفه‌ترین کار در این شرایط این است که همین پروژه‌هایی که در دست اجرا هستند به سرانجام برسند.

سلیمانی دشتکی بر افزایش اختیارات بانک‌ها تا سقف ۳۰ میلیارد تومان تاکید کرد و خواستار شروع به کار گمرک مهران شد و اظهار کرد: شرایط اقتصادی کشور ایجاب می‌کند هرچه سریع‌تر فعالیت گمرگ مهران در سطح ملی انجام شود.

وی افزود: با توجه به تعطیل شدن صادرات جلسه‌ای فوق‌العاده در امور مرزی برگزار شود تا به صورت ضربتی مسائل و موانع پیش رو از میان برداشته شود.

هم‌اکنون استان‌های خراسان جنوبی، خراسان رضوی، سیستان و بلوچستان و کرمان در منطقه شرق و استان‌های آذربایجان غربی، کرمانشاه، کردستان و ایلام در منطقه غرب به اضافه استان هرمزگان عضو شورای توسعه و امنیت پایدار شرق و غرب کشور هستند.

کد خبر 513544

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار