فرماندار شهرستان گنبدکاووس گفت: بانوی کارآفرین گنبدی با خلق ایده‌ای خلاقانه توانسته ضمن ایجاد اشتغالزایی برای خود و برخی از بانوان کمدهای تاشو را تولید و صادر کند.

صادرات

به گزارش همشهری‌آنلاین به نقل از فارس، عبدالقدیر کریمی در بازدید از کارگاه تولید کمدهای تاشو «اشکاف» در این شهرستان اظهار کرد: این کمدها نسبت به مدل مشابه ایرانی یا حتی چینی بسیار با کیفیت و از استحکام خوبی برخوردار بوده و در چند ماه اخیر مورد توجه خریداران قرار گرفته است.

وی با اشاره به کوچک‌شدن خانواده‌ها و فضای زندگی آنها در آپارتمان‌ها تصریح کرد: این کمدها به دلیل قرار گرفتن در فضای کم و همچنین قابل حمل بودن برای زندگی ماشینی امروزه بسیار کاربردی است.

فرماندار شهرستان گنبدکاووس، گلستان ادامه داد: علاوه بر استفاده خانواده‌ها می‌توان از این «اشکاف‌ها» در شرکت‌ها، ادارات، کارخانه‌ها، نانوایی‌ها و حتی مدارس استفاده کرد.

کارآفرین بانوی گنبدی ۱۰ بانوی دیگر را نیز شاغل کرد

وی خاطرنشان کرد: «ندا عمی‌زاده»، کارآفرین بانوی گنبدی علاوه بر ایجاد اشتغال برای خود توانسته با تولید و صادر کردن این محصول به تمام نقاط کشور حدود ۱۰ بانوی دیگر را به کار بگمارد.

کریمی گفت: با توجه به افزایش تقاضای این کالا از سراسر ایران و کشورهای همسایه قرار است با افزایش شیفت کاری و تعداد افراد بیشتر بتواند تولیدات خود را افزایش دهد.

وی اظهار کرد: با توجه به شعار سال مبنی بر «جهش تولید»  توسط مقام معظم رهبری فرمانداری گنبدکاووس آمادگی دارد تا شرایط لازم را برای تولیدکنندگان فراهم آورده تا این شعار در شهرستان محقق شود.

فرماندار شهرستان گنبدکاووس گفت: در سه سال گذشته بیشترین سرمایه‌گذاری در استان توسط بخش خصوصی در گنبدکاووس انجام شده است، با وجود تحریم‌های ظالمانه آمریکا در این چند سال در شهرستان گنبدکاووس سرمایه‌گذاری خوبی توسط بخش خصوصی انجام شده به طوری که در سال ۱۳۹۷ از مجموع ۲ هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری این بخش در استان یک‌هزار و ۱۷۰ میلیارد تومان یعنی حدود ۶۰ درصد سرمایه‌گذاری در گنبدکاووس انجام شده است.

وی اضافه کرد: تلاش داریم تا با همکاری مدیرکل امور اقتصادی استانداری و مدیران بانک‌های عامل بتوانیم بیش از سال‌های گذشته از بخش خصوصی حمایت کنیم.

کد خبر 513362

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار