رئیس سازمان صنعت، معدن تجارت همدان گفت: قیمت برنج و مرغ در این استان ۲ هفته گذشته به‌صورت غیرمتعارف افزایش داشته است.

گرانفروشی

به گزارش همشهری‌آنلاین به نقل از ایرنا، حمیدرضا متین دوشنبه 29 اردیبهشت در نشست اعضای کمیسیون تنظیم بازار اظهار کرد: بررسی وضعیت قیمت ۱۳۰ قلم کالا در قالب ۲۵ گروه کالایی از ۱۴ اردیبهشت تا ۲۸ اردیبهشت یعنی در ۲ هفته انجام‌شده است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت همدان اضافه کرد: قیمت برنج نسبت به ۲ هفته گذشته به‌صورت غیرمتعارف و به میزان ۲۴ درصد افزایش‌یافته و تاکنون اقدامی برای جلوگیری از خروج آن نشده‌ است همچنین قیمت مرغ منجمد که هر کیلوگرم ۹ هزار و ۵۰۰ تومان بود هم‌اینک ۲۳ درصد گران‌تر شده است.

وی همچنین از افزایش ۱۰ درصدی قیمت اقلام گروه فلزات، هفت‌درصدی تلویزیون و محصولات لوازم‌خانگی، افزایش غیرمتعارف قیمت خودرو، رشد چهاردرصدی انواع گوشت و افزایش ۳۰ درصدی قیمت شکر و قند در ۲۸ اردیبهشت نسبت به ۲ هفته پیش خبر داد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت همدان ادامه داد: قیمت محصولات ساختمانی شامل سیمان، آجر و کاشی، فرآورده‌های لبنی، روغن، گروه کالایی حبوبات، سیگار، پوشاک، لوازم‌التحریر، انواع پودر شوینده، کود شیمیایی، چای، رُب، نوشابه و سموم و دفع آفات افزایشی در ۲ هفته اخیر نداشته است.

وی بیان کرد: میانگین افزایش قیمت‌ها در این مدت‌زمان یک درصد بوده است، در برخی اقلام نظیر تخم‌مرغ و گروه میوه و تره‌بار شاهد کاهش نسبی قیمت‌ها نیز هستیم.

متین با تأکید بر اینکه مشکلی درزمینهٔ تأمین محصولات کشاورزی وجود ندارد بیان کرد: در ۲ هفته قیمت برخی محصولات روند نزولی داشته بااین‌وجود انتظار می‌رود شهرداری چند غرفه به‌صورت رایگان برای توزیع اقلام موردنیاز مردم اختصاص دهد.

مدیرکل دفتر هماهنگی امور اقتصادی استانداری همدان نیز گفت: اختلاف قیمت‌ها در محصول پیاز، گوجه و سیب‌زمینی با بازار نهایی دیده‌شده که باید این وضعیت را متعادل کرد.

سید محمود عسگریان افزود: بر این اساس با مسئولان تعاون روستایی جلسه برگزار شد تا آن‌ها به عرضه این اقلام ورود کرده تا سود دلالان را کاهش و کشاورزان و مصرف‌کننده سودمند شوند.

کد خبر 512881

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 4 =