استاندار ایلام ارتقای کیفیت مصالح ساختمانی را نیازمند نظارت و توجه ویژه دانست و گفت: واحدهای تولیدی غیراستاندارد و بدون کیفیت در استان پلمب شوند.

کالای استاندارد

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایرنا، قاسم سلیمانی دشتکی روز دوشنبه ۲۹ اردیبهشت ۹۹ در نشست شورای استاندارد استان ایلام اظهار داشت: استاندارد باید از اولویت‌های زندگی روزمره آحاد جامعه باشد و متوجه باشیم که یکی از نشانه‌ای توسعه‌یافتگی هر کشوری نهادینه‌سازی این موضوع در میان شهروندان و تقویت استانداردهای زندگی و تولیدات است.

وی با بیان اینکه اهمیت استاندارد باید در افکار عمومی جامعه تقویت شود افزود: مسئله استاندارد در واحدهای تولیدی استان در تامین حقوق مصرف‌کننده نقش مهمی دارد. توجه به این بخش زمینه‌ساز توسعه همه‌جانبه است.

استاندار ایلام یادآور شد: اگر کالایی استاندارد نباشد، اصلا نباید تولید و مصرف شود و در این راستا تدوین برنامه‌هایی برای ترویج و تولید کالاهای استانداردشده ضروری به نظر می‌رسد.

سلیمانی دشتکی خواستار تشکیل کمیته‌ای برای رسیدگی و نظارت بر استانداردسازی کالاهای تولیدی در استان شد و گفت: صدا و سیمای مرکز استان کالاهایی را که نشان استاندارد دارد تبلیغ کند.

وی شرط رقابت کالاها در بازار را منوط به داشتن نشان استاندارد عنوان کرد و افزود: جان مردم برای ما مهم تر از درآمد یک کالای غیراستاندارد است و دستگاه‌های متولی در این زمینه باید به وظایف خود عمل کنند.

استاندار ایلام در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر ضرورت استانداردسازی واحدهای تولیدکننده تیرچه و بلوک در استان گفت: شرط اعطای پروانه کاربرد علامت استاندارد برای تولیدکنندگان این واحدها ارتقای سطح تولیدات است و در صورت نیاز برای ارتقای کیفیت مصالح تولیدی خود به تسهیلات، سازمان صنعت، معدن و تجارت استان همکاری لازم را با این واحدها به عمل آورد.

وی خواستار افزایش نظارت بر استانداردسازی مصالح ساختمانی از تولید تا مصرف در بخش‌های مختلف شد و گفت: در صورتی که این واحدها خود را با شرایط جدید استاندارد سازی تطبیق ندهند دستگاه‌های ذی‌ربط این کارگاه‌ها را پلمب کنند.

استاندار ایلام خواستار شهامت مدیران در انجام وظایف خود شد و گفت: آنچه قانون برای یک مدیر به عنوان شرح وظایف تعیین کرده است باید با انگیزه و قدرت بالا در راستای خدمت به مردم انجام داد، اما محافظه‌کاری مدیران در انجام کارهای قانونی پذیرفته نیست.

سلیمانی دشتکی ادامه داد: اگر مدیر با ترس در امور قانونی عمل کند، کاری از پیش نمی‌برد. مدیر اگر ریگی به کفش نداشته باشد، می‌بایست بر اساس شرح وظایف خود در راستای رفع مشکلات مردم با صلابت گام بردارد.

وی با اشاره به این مهم که اگر مدیران پاک باشند، با شهامت بیشتری در امر خدمتگزاری مردم ظاهر می‌شوند تاکید کرد: البته ما به هیچ وجه از مدیرانی که خلاف قانون عمل کنند حمایت که نمی‌کنیم هیچ، برخورد هم خواهیم کرد، اما اینجا منظور شهامت انجام کارهای قانونی است که خروجی آن خدمت به مردم است.

کد خبر 512875

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =

دیدگاه خوانندگان