معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران گفت: اجرای طرح ترافیک در اولین روز بعد از عید فطر قطعی است و از ساعت ۸ صبح تا ۴ بعد از ظهر اجرا می‌شود.

مناف هاشمي

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایلنا، مناف هاشمی معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران در گفت‌وگوی زنده شبکه خبر، به اختلافات پیش‌آمده در خصوص اجرا و عدم اجرای طرح ترافیک پاسخ داد و با اشاره به افزایش بار ترافیکی پایتخت در پی عدم اجرای طرح ترافیک، گفت: بار ترافیکی از ۴۲ درصد به ۷۸ درصد بیشتر شده است که عامل ویروس کرونا در نقطه مرکزی تهران موثر بوده است.

هاشمی با بیان اینکه از طرفی بار ترافیکی در مترو و اتوبوسرانی به یک چهارم کاهش پیدا کرد، گفت: در پی عدم اجرای طرح ترافیک مردم بهتر توانستند فاصله اجتماعی را رعایت کنند و چهار میلیون سفر روزانه در این دو ناوگان به یک میلیون سفر کاهش یافته است.  

معاون شهردار تهران ادامه داد: در نهایت اعلام شد پس از دو یا سه هفته بررسی‌های کارشناسی صورت گیرد و اگر لازم است تصمیم جدید گرفته شود. در همین راستا در ۱۸ اردیبهشت ماه وزیر کشور اختیاراتی را به استانداران دادند و برای تهران نیز مقرر شد شورای ترافیک تهران برررسی و تصمیم‌گیری کند.

هاشمی گفت: با حضور شهردار تهران، ‌نماینده وزیر کشور در شورای عالی ترافیک و رئیس شورای شهر تهران و رئیس ستاد کرونای شهر تهران جلسه‌ای برگزار شد و آثار مثبت و منفی تصمیمات کارشناسی مورد بررسی قرار گرفت. جمع به این نتیجه و تصمیم رسید که به نفع شهر تهران است که تعادلی در حوزه سفر ایجاد شود و جلوی سفرهای کاذب در حوزه مرکزی تهران گرفته شود چراکه این امر خود باعث تجمع در فروشگاه‌ها و مراکز تجاری شده است.

او در پاسخ به این سوال که چرا اول اعلام شد از امروز قرار است طرح ترافیک اجرا شود و سپس با آن مخالفت شد، گفت: قرار بر این بود از امروز طرح ترافیک عملیاتی شود اما شائبه‌هایی در حوزه کارشناسی همچنان وجود داشت که شاید نگرانی‌ها بیشتر شود. در این راستا اعلام شد اگر اجرای طرح ترافیک چند روز عقب بیفتد و از ابتدای ماه اجرا شود بهتر است.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران افزود: در نهایت گفتیم چند روز دیگر نیز این موضوع را بررسی می‌کنیم. دیشب با صحبت‌هایی که با شهردار تهران و استاندار تهران و سایر عزیزان در وزارت کشور داشتیم، اعلام شد که این کار از ابتدای ماه عملیاتی شود.

هاشمی در پاسخ به این سوال که آیا این تصمیم قطعی است یا خیر، گفت: تصمیم اجرای طرح ترافیک از اولین روز بعد از عید فطر قطعی است و از ساعت ۸ صبح تا ۴ بعد از ظهر اجرا می‌شود.

او همچنین در خصوص اینکه آیا وزارت بهداشت با شما هماهنگ است، گفت: دکتر زالی در جلسه حضور داشتند و در مصوبه‌ای که امضا گرفتیم و همه عزیزان نیز آن را امضا کردند دکتر زالی نیز حضور داشت. دیشب نیز با معاون ایشان صحبت کردم و آنها نیز نظرشان بر اجرایی شدن بود.

هاشمی گفت: تمام تلاش وزارت بهداشت، ‌شهرداری و وزارت کشور این است که جمعیت در مترو و اتوبوس در حد پروتکل‌ها و صندلی‌های موجود باشد و بار جمعیتی به سمت مترو و اتوبوسرانی حرکت نکند،‌ هر چند پیش‌بینی می شود بین ۵ تا ۱۰ درصد افزایش داشته باشیم.

کد خبر 512844

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 1
  • IR ۱۸:۳۵ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۹
    0 0
    الان که ترافیک وجود نداره. اصرار برای چیست؟