استاندار کرمانشاه گفت: شرایط اپیدمی کرونا در استان بسیار نگران‌کننده است و در صورت عدم رعایت جدی پروتکل‌ها ممکن است در آینده نزدیک شاهد یک موج شدید ابتلا به کرونا باشیم.

هوشنگ بازوند

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایسنا، هوشنگ بازوند، سه‌شنبه ۲۳ اردیبهشت در نشست ستاد کرونا استان عنوان کرد: از آغاز بحران کرونا تاکنون شاهد سه موج اپیدمی در ماه‌های اسفند، فروردین و اردیبهشت در استان کرمانشاه بوده‌ایم، در سومین موج این اپیدمی شاهد افزایش چشمگیر تعداد مبتلایان هستیم و دلیل این موضوع نیز به افزایش تست تشخیص کرونا از بیماران سرپایی بازمی‌گردد.

 بازوند اظهار کرد: افزایش تعداد تست‌های تشخیص کرونا تا ۵۰۰ نفر در روز برای شناسایی بیماران پنهان، کار بسیار مناسبی است و به‌سلامت جامعه کمک می‌کند.

وی گفت: شرایط اپیدمی کرونا در استان بسیار نگران‌کننده است، در صورت عدم رعایت جدی پروتکل‌ها ممکن است در آینده نزدیک شاهد یک موج شدید ابتلا به کرونا باشیم.

بازوند خاطرنشان کرد: در صورت افزایش تعداد مبتلایان، طرح فاصله‌گذاری اجتماعی و تعطیلی مغازه‌ها دوباره در کرمانشاه به اجرا گذاشته می‌شود.

وی عنوان کرد: به‌زودی و با همکاری شهرداری و هلال‌احمر، آژیر خطر موج سوم کرونا در سطح محلات شهر کرمانشاه به صدا درمی‌آید.

استاندار کرمانشاه عنوان کرد: متأسفانه اقلیتی از جامعه نسبت به رعایت پروتکل‌های بهداشتی بی‌اعتنا هستند و درواقع این کار نوعی ظلم آشکار در حق دیگر افراد جامعه است.

وی در ادامه توجه ویژه به مناطق کم برخوردار را از اولویت‌های مدیریت ارشد استان برشمرد و گفت: افزایش توزیع ماسک باقیمت مناسب در محله‌های پرخطر در دستور کار قرار دارد و به‌زودی اجرایی می‌شود.

استاندار کرمانشاه همچنین از تهیه دو دستگاه تنفس مصنوعی جدید برای بیماران کرونایی خبر داد و گفت: خرید این دو دستگاه نیازمند دو و نیم میلیارد تومان اعتبار است که یک و نیم میلیارد و ۵۰۰ میلیون آن توسط استانداری کرمانشاه تأمین می‌شود.  

کد خبر 510892

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار