معاون آموزش ابتدایی اداره‌کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی گفت: شرایط سخت کرونایی هم نتوانست چراغ عشق معلمان را به تعلیم و دانش‌آموزان را به تعلم خاموش کند و در حال حاضر ۸۵ دبستان روستایی شهرستان بیرجند با رعایت فاصله گذاری اجتماعی فعالیت می‌کنند.

مدرسه ابتدایی

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایرنا،  محمد زمانی  از مدارس روستاهای خوشینه، کوچ و مافنداب بخش مرکزی شهرستان بیرجند بازدید و از نزدیک روند فرایند تعلیم و تربیت کودکان دوره‌های اول و دوم ابتدایی را بررسی کرد.

وی افزود: نبود امکانات و زیرساخت‌های لازم در بعضی مدارس و وجود برخی دانش‌آموزان محروم و مناطق آسیب‌پذیر از جمله چالش‌های آموزشی در سیستم غیرحضوری در ایام کروناست که تلاش شده مشکلات آموزشی دانش‌آموزان با تهیه بسته‌های آموزشی یا پیگیری تلفنی و حضوری رفع شود.

معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی با اشاره به تولید محتوای الکترونیک در فضای مجازی توسط آموزگاران این دوره تصریح کرد: علاوه بر این برای دانش‌آموزان محروم از فضای مجازی، پوشش تلویزیونی و گوشی همراه هوشمند، ۲ درسنامه با عنوان خودآموز بهاری و پیغام سلامتی با تیراژ ۳۳ هزار نسخه در کنار آزمون‌های عملکردی تهیه، تولید و چاپ شده و در اختیار دانش‌آموزان روستایی و عشایری استان قرار گرفته است.

وی گفت: راهبران آموزشی وظیفه توزیع، هدایت و راهنمایی دانش‌آموزان را در این زمنیه برعهده داشتند به علت حجم بالای کار، پراکندگی روستا و مناطق عشایری و صعب العبور بودن برخی محورهای مواصلاتی توزیع درسنامه‌ها و آزمون عملکردی با کندی انجام شده و بازتاب آزمون‌های عملکردی با تأخیر به معلمان و کارشناسان می‌رسید.

زمانی اضافه کرد: در چنین شرایطی بیش از ۱۲۰ آموزگار فداکار زن و مرد شاغل در روستاهای مرکز استان، آستین همت را بالا زده و با به جان خریدن خطرات و تهدیدات، با حفظ فاصله گذاری اجتماعی و پروتکل‌های بهداشتی، به آموزش چهره به چهره دانش‌آموزان روستایی پرداختند.

وی با اشاره به تولید محتوای پایه پنجم توسط آموزگاران پایه پنجم استان خراسان جنوبی در شبکه شاد گفت: ایثارگران عرصه علم و دانش استان همچون همیشه در بزنگاه‌های حساس و حیاتی به میدان آمدند تا جهادی دیگر را رقم زده و با وجود مشکلاتی که خود به دلیل شرایط حاکم با آن دست به گریبان بودند، چراغ تعلیم و تربیت را در مناطق روستایی و عشایری بهارستان علم و ادب فروزان نگاه دارند.

مدارس خراسان جنوبی در پی شیوع ویروس کرونا در کشور از پنجم اسفند سال ۹۸ تعطیل است.

وزیر آموزش و پرورش دیروز (یکشنبه ۲۱ اردیبهشت) در جلسه ویدئو کنفرانس ستاد ملی مقابله با کرونا از بازگشایی مدارس در هفته آینده (۲۷ اردیبهشت) خبر داد و گفت: حضور دانش‌آموزان اجباری نیست و تنها برای رفع مشکلات و سوالات از معلمان می‌توانند به مدرسه مراجعه کنند.

کد خبر 510458

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار