رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت نقده گفت: در اثر شیوع ویروس کرونا میزان درآمدزایی اصناف شهرستان ۵۰ درصد کاهش یافته است.  

مشاغل پرخطر

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایسنا، قربان انوشه، رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت نقده در استان آذربایجان‌غربی در گفت‌وگو با خبرنگاران افزود: میزان درآمدزایی مشاغل پرخطر و پرریسک شهرستان نیز ۸۰ درصد نسبت به مدت زمان مشابه در سال ۹۸ کاهش یافته است.  

وی اظهار کرد: ۶۰۰۰ واحد صنفی در شهرستان نقده فعال هستند، از این تعداد حدود ۹۰۰ واحد صنفی، در حدود ۱۵ درصد از کل اصناف شهرستان، (قصابی‌ها، مرغ فروشی‌ها، پروتئینی‌ها، نانوایی‌ها، سوپرمارکت‌ها و مواد غذایی) مربوط به مشاغل ضروری و فعال در ایام کرونا بودند.  

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان اضافه کرد: این بخش که حدود ۱۰ درصد از اصناف شهرستان را شامل می‌شود، بیشترین خسارت را از شرایط پیش آمده به خود دیده است.  

انوشه ادامه داد: مقرر شده است دولت در برای حمایت از اصناف خسارت دیده از شیوع کرونا تسهیلات ۱۲ درصدی در اختیار آن‌ها قرار دهد، اداره صنعت، معدن و تجارت نقده با هماهنگی فرمانداری، ۱۵ فقره وام ۵۰ میلیون ریالی قرض الحسنه برای حمایت از اصناف خسارت دیده در نظر گرفته و واحدهای صنفی خسارت دیده را به بانک معرفی کرده است.  

وی تصریح کرد: آرایشگاه‌های مردانه، رستوران‌ها، کافه‌های سنتی، ساندویچی‌ها و ورزشگاه‌های خصوصی از این تسهیلات حمایتی برخوردار خواهند شد.  

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت نقده خاطرنشان کرد: با همکاری ادارات مرتبط با ۱۱۸ واحد صنفی که از مصوبات ستاد مبارزه با بیماری کرونا تخطی کرده بودند، برخورد و نسبت به پلمب واحدهای صنفی مربوطه اقدام شده است.  

کد خبر 510349

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 12 =

دیدگاه خوانندگان