رئیس سازمان صنعت، ‌ معدن و تجارت قم گفت: از اول تا هفدهم اردیبهشت‌ماه ۹۹، ۳۴۰ پرونده تخلف در طرح نظارتی ماه مبارک رمضان بازار قم توسط بازرسان این سازمان و اتاق اصناف استان تشکیل شد.

نظارت

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایرنا، محمود سیجانی بیانکرد: در این مدت ۴ هزار و ۹۹۴ مورد بازرسی از واحدهای صنفی استان انجام شد که در جریان آن ۴۲۷ مورد تخلف کشف و در همین رابطه ۳۴۰ پرونده به ارزش ۱۸ میلیارد و ۱۶۲ میلیون ریال تشکیل شد.

 وی افزود: بیشتر پرونده‌های تشکیل‌شده توسط بازرسان سازمان صنعت، معدن و تجارت و اتاق اصناف قم در حوزه قنادی‌ها، ‌ آرد، نان، شکر، روغن، ‌ میوه، خشکبار، ‌ پوشاک، داروخانه‌ها و مراکز فروش تجهیزات پزشکی است.

این مسئول ادامه داد: طرح نظارتی بر بازار ماه رمضان استان قم تا پایان این ماه مبارک ادامه دارد و همشهریان گرامی می‌توانند هرگونه گزارش تخلف را از طریق سامانه ۱۲۴ برای پیگیری به بازرسان سازمان صنعت، معدن و تجارت اطلاع دهند.

سیجانی گفت: نظارت بر نحوه توزیع اقلام اساسی موردنیاز مردم در بازار استان اولویت نخست بازرسان بوده و در همین رابطه عرضه محصولاتی همچون حبوبات، ‌میوه، قند و شکر، روغن، ‌ برنج، آرد و نان، ‌زولبیا و بامیه، لبنیات، مواد پروتئینی، حلیم و آش به‌دقت کنترل می‌شود.

رئیس سازمان صنعت، ‌ معدن و تجارت قم تصریح کرد: از اول تا هفدهم اردیبهشت‌ماه جاری تعداد ۶۲۲ بازرسی از این مراکز انجام شد که در جریان آن ۱۳ مورد تخلف کشف و ۱۰ پرونده به ارزش ۱۰ میلیون ریال در این رابطه تشکیل شد.

وی بیان کرد: بازرسان سازمان صنعت، معدن و تجارت ، بر عملکرد واحدهای تولیدکننده اقلام بهداشتی همچون مواد ضدعفونی‌کننده در استان نظارت دائم دارند تا روند تولید و توزیع این محصولات مطابق نیاز کادر درمان و اقشار مختلف مردم باشد.

شهروندان قمی برای طرح هرگونه پرسش در مورد ویروس کرونا می‌توانند با شماره تلفن‌های ۳۶۶۲۰۰۲۳، ۳۶۶۲۰۹۹۹، ۳۶۷۰۶۰۳۰ و ۳۶۷۰۴۳۶۸ (با پیش‌شماره ۰۲۵) تماس بگیرند یا برای کسب آخرین اخبار از دانشگاه علوم پزشکی قم به کانال آن به نشانی webdaqom@ در فضای مجازی یا تارنمای آن به نشانی اینترنتی www.muq.ac.ir مراجعه کنند.

کد خبر 509613

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 11 =