آمریکا پرتاب بمب هسته ای حرارتی بر روی مسکو را شبیه سازی کرد. انفجار یک بمب هسته‌ای حرارتی 100 مگاتنی (معادل TNT) در بالای مسکو می‌تواند به شکست بخش شمال شرقی منطقه و همچنین تقریباً کل منطقه یاروسلاو منجر شود.

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از اسپوتنیک، نمونه مربوط به مدل سازی انجام شده در شبیه ساز NukeMap توسط نشریه آمریکایی We Are The Mighty نشان داده شده است.

یک بمب 10 هزار مگاتنی، که توسط ادوارد تلر یک فیزیکدان آمریکایی تبار مجارستانی ساخته شده است، قادر است کل کشورها به عنوان مثال، انگلیس، فرانسه، آلمان، کره شمالی و کره جنوبی را نابود کند.

در این نشریه آمده است که ایالات متحده از پیشرفت چنین بمبی که صد برابر قدرتمندتر از بمب تزار اتحاد جماهیر شوروی بود، به نفع سلاحی با ظرفیت کوچکتر، که تیم دیگری از دانشمندان روی آن کار می کردند، دست کشید.

بر اساس نتیجه گیری این نشریه، حتی اگر این بمب در قلب اتحاد جماهیر شوروی فرو ریخته می شد، سرزمین های وسیع اروپای غربی و احتمالاً ایالات متحده آمریکا را سمی می کرد.

در نوامبر سال 2019، سرگئی خروشچف طراح سیستم و دانشمند سیستم های فضایی، فرزند نیکیتا خروشچف دبیر اول سابق کمیته مرکزی حزب کمونیست اتحاد جماهیر شوروی، اظهار داشت که آزمایشات قدرتمندترین بمب گرمایی هسته‌ای اتحاد جماهیر شوروی در جهان AN602 (بمب تزار یا به اصطلاح کوزکینا مادر) توسط فیزیکدان آندری ساکاروف آغاز شده است.

کد خبر 509090

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار