مدیرکل محیط‌زیست استان کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به پخش تصاویری از لاشه یک موجود ناشناخته، عجیب و نادر در فضای مجازی استان گفت: پس از اعزام یک تیم محیط‌زیست به منطقه به همراه کوهنوردانی که لاشه را کشف کرده بودند، متاسفانه اثری از لاشه پیدا نشد.

حیوان عجیب بویر احمد

به گزارش همشهری‌آنلاین به نقل از ایسنا، «سید اسدالله هاشمی»  افزود: طبق بررسی‌های انجام شده براساس فیلم منتشر شده از این لاشه و نظر کارشناسانه اساتید جانورشناس دانشگاه یاسوج اعلام کردند که از روی شکل فک و دندان‌های لاشه می‌توان گفت که این لاشه از خانواده سگ‌سانان است.

هاشمی توضیح داد: یک تیم از محیط‌زیست استان را به همراه کوهنوردانی که این لاشه را کشف کرده بودند به محل لاشه برای بازدید میدانی، نمونه‌برداری و انجام آزمایشات اعزام کردیم اما متاسفانه لاشه را پیدا نکردند.

مدیرکل محیط‌زیست استان کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: تشخیص نهایی در مورد این که لاشه چه  جانوری است، داده نشده چراکه هیچ چیزی از لاشه برای نمونه برداری برجای نمانده بود و در فیلم هم مشخص نیست.

چهارشنبه دهم اردیبهشت ماه ۹۹ تصاویری از لاشه یک موجود ناشناخته، عجیب و نادر در فضای مجازی استان کهگیلویه و بویراحمد انتشار یافت که براساس اطلاعات کوهنوردان، این لاشه در منطقه "خرم‌ناز" شهرستان بویراحمد کشف شده است. منطقه "خرم ناز" شهرستان بویراحمد یکی از مناطق شکار ممنوع استان کهگیلویه و بویراحمد است.

در استان کهگیلویه و بویراحمد در ارتفاع ۲۵۰۰ متر از سطح دریا منطقه ای با پوشش گیاهی بسیار زیبا، رودخانه و حیات وحش وجود دارد که به منطقه شکار ممنوع "خرم ناز" شناخته می‌شود.

کد خبر 508126

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار