دورانی سخت و تجربه ای دردناک پیش روی جهان است. بحرانی که همه دنیا را غافلگیر کرد و نشان داد که هنوز طبیعت قدرت آن را دارد که نیروی علم و تکنولوژی بشر را به چالش جدی بکشد.

سکته مغزی

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از خبرگزاری برنا؛ انجمن سکته مغزی در کنار دیگر انجمن های علمی و مردم نهاد کشور، تمام تلاش خود را در این دوران سخت و پر التهاب بیماری کرونا به کار گرفته است تا سلامت بیماران برقرار شود. در همین راستا با وجود اولویت قطعی بر درمان کرونا، مراقبت از بیماران دیگر را نباید فراموش کنیم. متاسفانه در طی این مدت شمار زیادی از بیماران سکته مغزی از مراجعه به مراکز درمانی  خواسته یا ناخواسته، چشم پوشی کرده‌اند و این امر باعث افزایش چشمگیر عوارض و ناتوانی‌های ناشی از سکته مغزی در این بیماران شده است. نکته شایان توجه گزارشات نگران کننده از نقش احتمالی کرونا در افزایش سکته مغزی بخصوص در افراد جوان می باشد.

کرونا می‌تواند منجر به سکته مغزی در جوانان شود

حالا که به همت وزارت بهداشت و انجمن سکته مغزی در طی ۳ سال اخیر پیشرفت شایانی در درمان بیماران سکته مغزی صورت گرفته است، حیف است که این نهال نوپا در سیلاب سهمگین کرونا پژمرده و نحیف گردد. انجمن سکته مغزی ایران ضمن قدردانی و سپاس از زحمات کادر  درمانی کشور، اعلام می‌دارد همکاران ما در حیطه درمان سکته مغزی، شبانه روز آماده پذیرش بیماران سکته حاد مغزی می باشند.درمان بیماران سکته حاد مغزی را فراموش نمی کنیم، هرچند کرونا را هم شکست میدهیم.

انجمن سکته مغزی ایران از همگی دعوت می‌نماید تا با حمایت از "پویش صدای سکته مغزی " زمان طلایی را در درمان سکته حاد مغزی از دست ندهیم، یادمان باشد صدای سکته مغزی را دردوران کرونا بلندتر بشنویم.

کد خبر 507837

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار