مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای خراسان شمالی گفت: مسدود شدن راه‌های روستایی براثر سیلاب همواره مورد گلایه روستاییان استان بوده که برای رفع این مشکل اجرای ۲۲ دستگاه پل در مسیرهای روستایی استان در دست پیگیری است که برای آن ۲۷۰ میلیارد ریال اعتبار در نظر گرفته شده است.  

پل

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایرنا، جعفر شهامت روز یکشنبه ۱۴ اردیبهشت اظهار کرد: ۱۰۰ میلیارد ریال از این رقم از منابع استانی و ۲۰ میلیارد ریال از منابع ملی برای اجرای پل‌های روستایی اختصاص داده شده که علاوه بر آن، ۱۵۰ میلیارد ریال هم از منابع سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای، به این امر تخصیص خواهد یافت.

وی گفت: نبود پل در محورهای روستایی سبب شده تا پس از هر بارندگی، سیلاب، جاده‌ها را قطع و ارتباط روستاییان را مختل کند و در این زمینه با نگاه ویژه به اهمیت موضوع، تسریع پروژه‌ها در این حوزه مورد تاکید است.

مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای خراسان شمالی گفت: ساخت ۲۲ دستگاه پل در محورهای روستایی، در راستای حل مشکل مسدود شدن راه‌ها، در دستور کار است و تاکنون ساخت پنج دستگاه پل به پیمانکار واگذار شده است.

شهامت ابراز امیدواری کرد که در اردیبهشت و براساس اعتبارات ابلاغی و اولویت‌بندی پروژه‌ها، اقدام لازم برای تعیین پیمانکار انجام شود و افزود: افزایش قیمت‌ها و تخصیص اعتبارات به صورت اسناد خزانه و نیاز پروژه‌های پل‌سازی به تخصیص نقدینگی، موجب کندی روند کار شده است.

مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای خراسان شمالی بیان کرد: برای اجرای ۲۲ دستگاه پل حدود ۳۰۰ میلیارد ریال اعتبار مورد نیاز است که در تلاش هستیم از تمام منابع موجود برای تسریع عملیات اجرایی این پل‌ها بهره بگیریم.

۴۴ درصد از جمعیت ۸۶۳ هزار نفری خراسان شمالی در روستاها سکونت دارند.

کد خبر 507624

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 2 =