مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای قم گفت: بر اساس اقدامات کارشناسی، ۶۶ نقطه اولویت‌دار به‌عنوان نقاط حادثه‌خیز در استان شناسایی و از این تعداد، ۵۰ نقطه ایمن‌سازی شده است.

راهداری

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایرنا، محمدحسن کلهری یکشنبه ۱۴ اردیبهشت افزود: نصب تابلو، تجهیزات ایمنی شامل استوانه‌های ارتجاعی، چراغ‌های چشمک‌زن و رفلکتورهای چشم‌گربه‌ای از جمله اقداماتی است که در نقاط حادثه‌خیز انجام ‌شده ‌است.

وی اضافه کرد: آشکارسازی نقاط حادثه‌خیز باعث می‌شود توجه رانندگان به این نقاط جلب شود تا اگر برخوردی نیز صورت گرفت، قابل‌کنترل باشد. همچنین ۱۶ نقطه حادثه‌خیز باقیمانده است که نقاط کم‌هزینه و زودبازده تا پایان امسال ایمن‌سازی می‌شود.

کلهری ادامه داد: در سال ۹۷، سه هزار و ۳۰۱ تصادف در محورهای مواصلاتی قم رخ داد که از این تعداد ۲ هزار و ۵۵۲ مورد خسارتی، ۶۴۰ مورد جرحی و ۱۰۹ مورد نیز تصادف منجر به فوت در صحنه بوده‌است.

این مسئول بیان کرد: در سال ۹۸ نیز سه هزار و ۴۴۲ مورد حادثه رانندگی رخ داده‌است که از این تعداد، ۲ هزار و ۷۹۰ مورد خسارتی، ۵۸۶ مورد جرحی و ۶۶ مورد نیز منجر به فوت در صحنه تصادف شده‌است.

به گفته وی، تعداد تصادفات به وقوع پیوسته و خسارتی در سال ۹۸ نسبت به ۹۷، به ترتیب ۴.۲۷ و ۹.۳۳ درصد افزایش‌یافته است، ولی تصادفات جاده‌ای منجر به جرح و فوت در همین مدت به ترتیب ۸.۴۴ و ۳۹.۴۵ درصد کاهش داشته ‌است که نشان‌دهنده کاهش شدت تصادفات می‌باشد.

مدیرکل راهداری قم خاطرنشان کرد: در سال ۹۷، ۱۲۲ نفر و در سال ۹۸، ۸۲ نفر در صحنه تصادف جان خود را از دست دادند.

کلهری تصریح کرد: گرچه تعداد تصادفات درسال ۹۸ افزایش‌یافته، ولی تصادفات منجر به فوت حدود ۴۰ درصد کاهش ‌یافته که این مساله می‌تواند مربوط به اقدامات عدیده‌ای از جمله اجرای طرح‌های عمران جاده‌ای، ارتقاء سطح ایمنی و افزایش تعداد نظارت‌ها و کنترل‌ها باشد که بخشی توسط اداره کل راهداری و بخشی دیگر نیز مربوط به دستگاه‌هایی از جمله پلیس‌راه و مرکز اورژانس ۱۱۵ بوده‌ است.

کد خبر 507478

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار