مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پردیس از تکمیل و بسته شدن پرونده پروژه‌های مسکن مهر تا پایان سال جاری در این شهر خبر داد.

مسکن مهر

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از مهر، سیدمهدی هدایت با بیان اینکه عملیات اجرایی ۸۲ هزار واحد پروژه مسکن مهر سال ۹۱ در شهر جدید پردیس آغاز شده، اظهار کرد: علی‌رغم افزایش قیمت مصالح ساختمانی و هزینه‌های بسیار زیادی که به لحاظ توپوگرافی خاص شهر جدید پردیس در بحث آماده‌سازی داشت تا به امروز ۴۵ هزار واحد مسکن مهر تکمیل شده است.

وی افزود: مشکل بقیه واحدها بیشتر در بخش عملیات آماده سازی بود و به دلیل کمبود منابع در این بخش و همچنین در جهت کمک به تکمیل پروژه‌های مسکن مهر و کمک به آورده مالکان واحدهای مسکن مهر دولت با پیشنهاد مجمع وزارت راه و شهرسازی و پیگیری شخص مقام عالی وزارت با مصوبه‌ای که در قانون بودجه سال ۹۸ و ۹۹ از مجلس گرفته شد به مجمع راه و شهرسازی و شرکت عمران شهر جدید پردیس که زیر مجموعه این وزارتخانه است اجازه دادند از محل تبصره ۸ همین قانون بودجه هزار میلیارد تومان وام که بازپرداخت آن توسط خود مجمع وزارت راه و شهرسازی و شرکت عمران انجام خواهد شد با دریافت تسهیلات مباحث مربوط به آماده‌سازی و زیربناهای مسکن مهر پردیس از این محل کامل شود.

مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پردیس ادامه داد: خوشبختانه با پیگیری‌هایی که انجام شد مصوبه مربوط به بانک مسکن و بانک مرکزی بابت پرداخت این تسهیلات اخذ و طی هفته‌های آینده قرارداد وام هزار میلیارد تومان با بانک مسکن نهایی خواهد شد.

هدایت بیان کرد: امسال با تزریق این منابع در بحث تکمیل پروژه‌های مسکن مهر مشکلی نخواهیم داشت.

وی تصریح کرد: به جز این هزار میلیارد تومان، ۴ هزار میلیارد تومان هم از منابع خود مجموعه وزارت راه و شهرسازی، از محل تسهیلات و آورده متقاضیان برای پروژه‌های مسکن مهر پردیس هزینه خواهد شد.

مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پردیس یادآور شد: امسال سرجمع ۵ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان برای تکمیل پروژه‌های مسکن مهر پردیس هزینه خواهیم کرد و پرونده این پروژه‌ها تا آخر امسال با تکمیل تمامی روبناها و خدمات مورد نیاز بسته می‌شود.

کد خبر 505770

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار