مدیرکل هواشناسی استان سمنان از بارش ۳۱ میلی‌متر باران در شهرستان شاهرود در ۲۴ ساعت گذشته (یکشنبه ۷ اردیبهشت۹۹ ) خبر داد و این رویداد را امری بی سابقه خواند.

آبگرفتگی

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، ایرج مصطفوی، مدیرکل هواشناسی استان سمنان گفت: شهمیرزاد و شاهرود با ۳۱.۲ میلی‌متر بارش باران در ۲۴ ساعت گذشته رکورددار بارش بین شهرهای استان سمنان شدند و این مساله موجب آب‌گرفتگی معابر شهری و روستایی شده است.

مدیرکل هواشناسی استان سمنان با اشاره به آب‌گرفتگی معابر شهری در شاهرود، شهمیرزاد و دیگر نقاط شهری و روستایی استان، اظهارکرد: بارش باران در برخی نقاط از شامگاه گذشته شروع شده و تا امروز دوشنبه ۸ اردیبهشت همچنان ادامه دارد.

مصطفوی بیان کرد: امروز گرم‌ترین نقطه استان، گرمسار با ۱۵ درجه بالای صفر و سردترین منطقه شهمیرزاد با شش درجه بالای صفر است.

اعزام ۳ تیم برای رفع آب‌گرفتگی

در پی آب‌گرفتگی معابر شهری و روستایی شاهرود، مدیرعامل هلال‌احمر استان سمنان از اعزام ۳ تیم برای رفع آب‌گرفتگی خبر داد و گفت: تلاش برای امدادرسانی توسط ستاد مدیریت بحران همچنان ادامه دارد.

محمد مظفرخانی افزود: بارش شدید باران و رگبار به همراه تگرگ خسارات بسیاری را به منازل مسکونی شاهرود وارد کرد،همزمان با اعلام نیاز شهرداری شاهرود نیز برای کمک و امدادرسانی هلال‌احمر نیز با به‌کارگیری نیروها وارد میدان شد.

او اضافه کرد: دو تیم هلال‌احمر برای امدادرسانی و رفع آب‌گرفتگی معابر و منازل در سطح شهر اعزام شد و در بخش روستایی نیز تیم پایگاه هلال‌احمر خرقان به روستای قلعه آقا بالا بخش بسطام اعزام شدند که تلاش برای امدادرسانی همچنان ادامه دارد.

مدیرعامل هلال‌احمر استان سمنان اظهار کرد: از مردم استان درخواست می‌شود در شرایط نامساعد آب و هوایی در خانه بمانند و تا حد امکان از خانه خارج نشوند و ستاد مدیریت بحران را در رفع مشکلات آب‌گرفتگی یاری دهند.

کد خبر 505574

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار