بارش باران و وزش شدید باد در گرگان علاوه بر قطعی جریان برق خانگی، موجب شکسته‌شدن شاخه برخی درختان و سقوط آن بر روی خودروها و آب‌گرفتگی معابر شد.

خسارت باد و باران

به گزارش همشهری‌آنلاین به نقل از ایرنا، با وجود قطع بارش‌ها، آب‌گرفتگی برخی معابر همچنان ادامه دارد و مشکلاتی را برای تردد شهروندان ایجاد کرده است.

برق مشترکین خانگی برخی محلات گرگان که یک‌شنبه‌ شب هفتم اردیبهشت به دلیل وزش شدید باد قطع شده بود، با تلاش نیروهای عملیاتی شرکت برق پس از ساعتی وصل شد.

مدیرکل مدیریت بحران گلستان دوشنبه ۸ اردیبهشت گفت: بارش باران و وزش شدید باد شب گذشته، به جز قطعی برق برخی محلات و آبگرفتگی محدود معابر، مشکل دیگری ایجاد نکرده و خسارت عمده‌ای ناشی از آن گزارش نشده است.

سیدرضا قادری اظهار کرد: براساس اعلام هواشناسی، بارش باران در گلستان تا چند روز آینده ادامه خواهد داشت که در نتیجه آن، آبگرفتگی معابر و یا جمع شدن آن در برخی کوچه و خیابان‌های دارای شیب معکوس، دور از انتظار نیست.

وی افزود: بارندگی دیروز خسارتی به زمین‌های زراعی، واحدهای مسکونی و تاسیسات زیربنایی استان وارد نکرد.

هواشناسی گلستان با اشاره به فعالیت سامانه بارشی از شب گذشته تاکنون اعلام کرد که این سامانه امشب از استان خارج می‌شود.

در اثر فعالیت این سامانه بارشی در ایستگاه هواشناسی گرگان ۸ میلی‌متر و در ایستگاه‌های کردکوی و علی‌آباد کتول ۶ میلی‌متر باران بارید.

بیشترین سرعت وزش باد در عصر و شامگاه دیروز (یکشنبه) در ایستگاه هواشناسی علی‌آباد کتول با ۸۰ کیلومتر بر ساعت ثبت شد.

محمدقلیپور، رئیس گروه پیش‌بینی و هشدار اداره‌کل هواشناسی گلستان گفت: کاهش ۸ تا ۱۰ درجه‌ای دما امروز در استان پیش‌بینی می‌شود.

آسمان گلستان امروز نیمه‌ابری تا تمام‌ابری، همراه با بارندگی، رعد و برق، در برخی نقاط مه‌آلود و به صورت موقت همراه با وزش باد شدید است.

کد خبر 505549

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار