رئیس سازمان مدیریت حمل و نقل بار و مسافر شهرکرد گفت: در حال حاضر شرایط وجود مسافر به گونه‌ای است که صندلی‌های بسیاری در اتوبوس‌ها خالی است، اما در صورت افزایش مسافر، رانندگان اتوبوس باید به ضوابط ابلاغی توجه داشته باشند، در غیر این صورت با آن‌ها برخورد قانونی می‌شود.  

فاصله گذاری اجتماعی

به گزارش هشمهری آنلاین به نقل از ایسنا، مهرداد میرزائیان، رئیس سازمان مدیریت حمل و نقل بار و مسافر شهرکرد در استان چهارمحال و بختیاری اظهار کرد: اجرا و نظارت طرح فاصله‌گذاری در ناوگان حمل و نقل عمومی درون شهری شهرکرد به صورت مستمر انجام می‌گیرد.  

وی افزود: از چند روز گذشته بحث ممنوعیت نشستن بیش از ۲ نفر در صندلی‌های عقب تاکسی‌ها اجرا شد تا از این راه بتوان فاصله مناسب را میان مسافران ایجاد کرد.  

میرزائیان تصریح کرد: مسافران با رعایت فاصله حداقل یک متری برای جلوگیری از انتقال ویروس کرونا باید یک در میان در اتوبوس بنشینند و در هر اتوبوس حداکثر ۱۴ نفر جابه‌جا می‌شود.  

وی ادامه داد: در حال حاضر شرایط وجود مسافر به گونه‌ای است که با وجود این ضوابط باز هم صندلی‌های بسیاری در اتوبوس‌ها خالی است، اما در صورت افزایش مسافر، رانندگان اتوبوس باید به این ضوابط توجه داشته باشند، در غیر این صورت با آن‌ها برخورد می‌شود.  

میرزائیان تاکید کرد: از زمان اجرای طرح فاصله‌گذاری اجتماعی به کلیه تاکسی‌های شهرکرد از طریق پیامک اعلام شده که موظف به اجرای طرح فاصله‌گذاری اجتماعی هستند و این طرح به صورت جدی پیگیری می‌شود.  

وی اضافه کرد: کلیه ناوگان اتوبوس درون شهری با استفاده از برچسب‌های هشداردهنده اجرایی شده و مسافران براساس فضاهای مشخص می‌توانند از ناوگان اتوبوس درون شهری استفاده کنند.  

میرزائیان بیان کرد: برای حفظ سلامت و ایمنی رانندگان اتوبوس نیز کابین راننده از محل مسافران به صورت کامل جداسازی شده ‌است.  

وی توصیه کرد: افراد برای حفظ سلامت و ایمنی خود و رانندگان در هنگام استفاده از ناوگان حمل و نقل عمومی از دستکش و ماسک مناسب استفاده کنند.  

میرزائیان از شهروندان و مسافران تقاضا کرد: افراد می‌توانند موارد تخلف، پیشنهادات و انتقادات خود را با ذکر کد تاکسی و اتوبوس با شماره‌های ۱۵-۳۳۳۷۰۰۱۴ واحد بازرسی، پاسخگویی وثبت شکایات در میان بگذارند و اطمینان خاطر داشته باشند که بازرسان سازمان در اسرع وقت به موارد تخلف تا حصول نتیجه رسیدگی و براساس آیین‌نامه انضباطی با رانندگان متخلف برخورد خواهد کرد.  

رئیس سازمان مدیریت حمل و نقل بار و مسافر شهرکرد افزود: در حال حاضر به صورت شبانه‌روزی و ایستگاه‌های مبدا و مقصد توسط تیم‌های سطح شهر ضدعفونی شده و تاکسی‌ها و اتوبوس‌ها توسط اکیپ سازمان ضدعفونی می‌شوند و ماسک و دستکش در حد توان سازمان به کلیه رانندگان داده شده است.  

کد خبر 505434

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار