مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان گلستان از مراحل پایانی هوشمندسازی مدارس استان خبر داد و گفت: ۶۰ درصد مدارس گلستان هوشمندسازی شده است.

هوشمندسازی مدارس

به گزارش همشهری‌آنلاین به نقل از مهر، محمد احمدی در خصوص پروژه هوشمندسازی مدارس استان اظهار کرد: براساس نیازسنجی آموزش و پرورش و وزارت ارتباطات، هوشمندسازی ۸۶۳ مدرسه به ارتباطات و فناوری اطلاعات استان ابلاغ شد.

وی افزود: تاکنون بیش از ۵۰۰ مدرسه استان هوشمندسازی شده و تلاش می‌کنیم تا هفته ارتباطات (۲۷ اردیبهشت) تعداد باقی‌مانده را هم هوشمند کنیم.

احمدی بیان کرد: استان گلستان به عنوان استان پیشرو در تکمیل پروژه هوشمندسازی بوده و این پروژه هم‌اکنون در مراحل پایانی قرار دارد.

وی در خصوص به‌روزرسانی سرویس‌ها اضافه کرد: تا به امروز سرویس ۳۶۴ مدرسه در شهرستان‌های استان برگردان (بروزرسانی) و تعداد ۱۰۲ برگردان هم به صورت حضوری به مدارس تحویل داده شده است.

احمدی اظهار امیدواری کرد با برنامه‌ریزی‌های انجام شده تا هفته آینده سرویس اکثر مدارس در روستاهای بالای ۲۰ خانوار استان برگردان و هوشمند می‌شود.

همچنین براساس تفاهمنامه هوشمندسازی مدارس کشور که بین وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و وزارت آموزش و پرورش منعقد شده، تامین لایه زیرساخت و ایجاد بستر ارتباطی مدارس استان، برعهده ارتباطات قرار گرفته است.

کد خبر 504793

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 7 =

دیدگاه خوانندگان