مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی چهارمحال و بختیاری گفت: از آن‌جا که روزنامه‌نگاران و خبرنگاران ضررهای بسیاری را متحمل شدند، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان با پیگیری‌های خود با وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، در پی‌جبران بخشی از ضرر این قشر است که از جمله آن می‌توان به پیگیری پرداخت حق بیمه خبرنگاران و هنرمندان به مدت ۳ ماه اشاره کرد.  

خبرنگار

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایسنا، ابراهیم شریفی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی چهارمحال و بختیاری در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار کرد: با توجه به ضرورت ایجاد نشاط اجتماعی و شکوفایی استعدادها در دوره قرنطینه خانگی، این اداره اقدام به برگزاری جشنواره‌های فرهنگی و هنری به صورت مجازی کرده است.  

وی افزود: «مسابقه نقاشی کودکان با موضوع کرونا»، «استندآپ کمدی با موضوع کرونا در فضای مجازی»، «نقش و قلم زندگی علیه کرونا»، «شعر و داستان با موضوع مقابله با کرونا»، «خوانش نمایشنامه در فضاهای مجازی مجاز» از جمله این برنامه‌هاست.  

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گفت: این اداره اقدام به ساخت کلیپ‌های تصویری بسیار کوتاه از مشاهیر استان کرده است که در این کلیپ‌ها هنرمندان فاخر توصیه به رعایت اصول بهداشتی و ادامه قرنطینه خانگی به عموم می‌دهند.  

شریفی به نقش اصحاب رسانه به دلیل فعالیت گسترده در سطح جامعه اشاره و تصریح کرد: این قشر با تهیه کلیپ، موشن گرافی و... با زبان طنز و یا هر زبانی که شرایط جامعه ایجاب می‌کند، بیشترین نقش را در آگاه‌سازی، آموزش عمومی و آرام‌سازی فضای ذهنی جامعه و ایجاد آرامش و امید با اطلاع‌رسانی‌های به موقع در کنار کادر درمان در خط مقدم مقابله با کرونا ایفا کرده‌اند که بسیار قابل ستایش است.  

وی اضافه کرد: ستاد ملی کرونا اقداماتی را برای کاهش و قطع زنجیره کرونا از جمله ممنوعیت چاپ نسخه کاغذی نشریات تا پایان طرح فاصله‌گذاری اجتماعی انجام داده است، درست است که این موضوع واکنش‌های مختلفی را در فضای حقیقی و مجازی برانگیخت اما خواه ناخواه چاپ نشریات به دلیل امکان آلودگی کاغذ به ویروس کرونا می‌بایست متوقف می‌شد.  

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بیان کرد: بسیاری از روزنامه‌های محلی نسخ خود را در فضای مجازی منتشر می‌کنند.  

شریفی تاکید کرد: از آن‌جا که روزنامه‌نگاران و خبرنگاران ضررهای بسیاری را متحمل شدند، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان با پیگیری‌های خود با وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، در پی‌جبران بخشی از ضرر این قشر است که از جمله آن می‌توان به پیگیری پرداخت حق بیمه خبرنگاران و هنرمندان به مدت ۳ ماه اشاره کرد.  

کد خبر 503883

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار