مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان گفت: سال ۹۸ میزان به کارگیری جویندگان کار از سوی کاریابی‌ها در این استان نسبت به سال ۹۷، حدود ۳۰ درصد رشد داشت.

اشتغال

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، محمدرضا یوسفی افزود: کاریابی‌های داخلی و بین‌المللی استان در سال ۹۸ با افزایش بهره‌وری و اشتغال کارجویان در داخل و خارج از کشور عملکرد خوبی داشتند، کاریابی‌های استان زنجان با ارائه مشاوره‌های تخصصی اشتغال به کارفرمایان و کارجویان و معرفی بیکاران به فرصت‌های شغلی نقش مهمی در کاهش نرخ بیکاری استان ایفا می‌کنند.
 
او اظهار کرد: سال ۹۸، ۲ هزارو ۸۰ نفر در استان از طریق کاریابی‌ها به فرصت شغلی دست یافتند، این رقم نسبت به سال ۹۷ افزایش ۳۰درصدی دارد و این موضوع حاکی از فعال بودن کاریابی‌های استان است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان گفت: در حوزه اعزام نیروی کار به سایر کشورها و حمایت از آنان در خارج از کشور، کاریابی بین‌المللی رستم خانی زنجان با اعزام ۲۲ نفر نیروی کار ماهر و نیمه ماهر به کشورهای عراق و ترکیه عملکرد بسیار مناسبی داشت.

او خاطرنشان کرد: در سال جاری با برنامه‌ریزی و هدف‌گذاری‌های انجام‌شده، کاریابی‌های بین‌المللی استان با شناسایی بازارهای هدف و تسهیل اعزام نیروی کار ایرانی نقش مؤثرتری در افزایش به کارگماری کارجویان در فرصت‌های شغلی خارج از کشور ایفا خواهند کرد.

در زمان حاضر شمار کاریابی‌های فعال در استان زنجان به ۲۴ موسسه افزایش‌یافته که از این تعداد، مجوز چهار کاریابی، بین‌المللی است.

کد خبر 503015

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار