معاون استاندار تهران با تاکید بر اینکه بر اساس مصوبه ستاد ملی مبارزه با کرونا طرح ترافیک و محدوده کاهش آلودگی هوا اجرا نمی‌شود و ملغی شده است، گفت: وقتی این طرح ملغی شده و اجرا نمی‌شود، طبیعتا عوارضی هم برای آن وجود ندارد.

تهران بدون طرح ترافیک- خیابان حافظ تقاطع جمهوری

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایسنا، محمد تقی زاده در تشریح نظر استانداری درباره اظهارنظرهایی برای اخذ عوارض برای ورود به محدوده طرح ترافیک گفت: در شورای عالی هماهنگی ترافیک شهرهای کشور مصوب شد محدوده طرح ترافیک لغو شود و ستادملی مبارزه با کرونا نیز این تصمیم را مصوب کرد. به این ترتیب این طرح ترافیک ملغی و تا اطلاع ثانوی اجرا نخواهد شد.

وی افزود: وقتی چنین طرحی نداریم شورای شهر تهران چگونه و از کدام طرح می خواهد عوارض دریافت کند؟ بی تردید تصمیمات ستادملی مبارزه با کرونا ویروس برای تمامی دستگاه ها لازم الاجراست. بر همین اساس در تهران محدودیت طرح ترافیک را تا اطلاع ثانوی نداریم.

بنا بر این گزارش، امروز(یکشنبه ۳۱ فروردین) در جلسه علنی شورای اسلامی شهر تهران، محمد علیخانی رییس کمیسیون حمل و نقل و ترافیک شورای شهر تهران درباره اخذ عوارض برای ورود به محدوده طرح ترافیک با توجه به عدم اجرای آن درپی شیوع کرونا گفت: «در این رابطه دو مقوله باید مورد توجه قرار گیرد؛ یکی تعداد مجوزهایی که برای طرح ترافیک صادر می‌شود که روزانه حدود ۱۰۳ هزار مجوز است و این امر مصوبه شورای ترافیک تهران بوده و تعداد مجوزهای ورود به طرح ترافیک در اختیار شورای شهر نیست و مقوله دوم در خصوص عدم دریافت عوارض ورود به طرح ترافیک نیز که در اختیار شوراست، بحث عوارض است که در حقیقت محدوده طرح ترافیک و عوارض آن را شورای شهر تهران تعیین می‌کند.»

وی افزود: «با توجه به این که این مسئله مصوبه قانونی دارد، بخشش یا تخفیف در آن نیازمند مجوز شوراست. بنابراین شهردار تهران در صورتی که می‌خواهد این عوارض را نگیرد، باید به شورا لایحه ارسال کند.»

کد خبر 502855

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 10 =