رئیس اداره بهزیستی بافق در مورد فیلم انتشار یافته در فضای مجازی با عنوان معلول‌آزاری گفت: این رخداد در حال بررسی کارشناسی است و بررسی‌های اولیه این حادثه را اثبات نمی‌کند.

بهزیستی یزد

به گزارش همشهری‌آنلاین به نقل از ایرنا، فیلمی در شبکه های اجتماعی منتشر شد مبنی بر این‌که سر و صورت یک معلول از سوی افراد ناشناس دچار سوختگی شد و چند نوجوان در یکی از خیابان‌ها با با پاشیدن برف شادی و روشن کردن کبریت باعث آسیب این توانخواه شدند.  

«محسن خوشگذران» اظهار کرد: بهزیستی همواره در صدد حمایت از معلولان و مدافع حقوق قانونی آنها از مجاری قانونی است و در این مورد نیز تمام تلاش خود را انجام می‌دهد.  

وی اظهار کرد: بررسی‌های اولیه نشان می‌دهد که این رخداد درگیری بین یک کودک با فرد معلول بود که خانواده کودک در صدد جلب رضایت خانواده فرد معلول هستند.

خوشگذران گفت: این‌که جامعه نسبت به رفتار با یک معلول حساسیت دارد و وقتی آسیب می‌بیند واکنش نشان می‌دهد برای بهزیستی بسیار ارزشمند است.

وی افزود: این رخداد نیاز به بررسی‌های کامل تر کارشناسی دارد و نباید بدون اطلاعات کافی، از عنوان معلول آزاری و امثال آن استفاده شود. موضوع پس از روشن شدن ابعاد آن از طریق رسانه ها اطلاع رسانی می شود.

 ۹۰۰ معلول زیرپوشش خدمات بهزیستی شهرستان بافق در استان یزد قرار دارند.

کد خبر 500768

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار