مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان با اشاره به صدور هشدار سطح نارنجی گفت: فعالیت سامانه بارشی بعد از ۲۵ فروردین تا صبح سه‌شنبه ۲۶ فرورودین در نیمه شمالی استان به اوج خود می‌رسد.

سیل

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، محسن حیدری افزود: رگبار بهاری، رعدوبرق، باد شدید لحظه‌ای از جمله مخاطرات جوی عصر دوشنبه تا روز سه‌شنبه است که در برخی نقاط منجر به جاری شدن رواناب، آبگرفتگی موقتی معابر، سیلابی شدن مسیل‌ها می‌شود.

وی بیان کرد: تا پنج شنبه فعالیت سامانه بارشی در استان فعال است و چهارشنبه با ورود سامانه بارشی جدید در استان پیش‌بینی می‌شود ابتدا نواحی مرکزی و جنوب استان شاهد بارش باشند و روز پنج شنبه این شرایط در سطح استان گسترش یابد.

این مسئول اعلام کرد: فعالیت سامانه بارشی تا جمعه در نقاط مختلف استان ادامه دارد. با توجه به ماهیت بارش‌های بهاره، احتمال آبگرفتگی معابر، جاری شدن روان آب، سیلابی شدن مسیل‌ها وجود دارد. همچنین با توجه به شاخص‌های همرفت، وقوع صاعقه و تگرگ نیز در مدت فعالیت این سامانه بارشی در استان محتمل است.

وی توصیه کرد: در زمان فعالیت سامانه بارشی از تردد درحاشیه مسیل‌ها و رودخانه‌ها خودداری و از رفتن به ارتفاعات پرهیز شود.

عضو ستاد مدیریت بحران سیستان و بلوچستان ادامه داد: با توجه به شرایط جوی پیش روی استان توصیه می‌شود از گرده افشانی نخل‌ها در جنوب استان پرهیز شود.

حیدری تاکید کرد: سه‌شنبه در مناطق شمالی استان وزش باد به نسبت شدید روی خواهد داد که علاوه بر خیزش گردوخاک و کاهش کیفیت هوا، سبب کاهش دما نیز می‌شود.

کد خبر 500680

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار