مدیرعامل سازمان تاکسیرانی شهر تهران گفت: نرخ کرایه‌های تاکسی در صورت ادامه اجرای طرح فاصله‌گذاری اجتماعی باید بازنگری و بر اساس تعداد سرنشین در نظر گرفته شود.

تاكسي

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از فارس، علیرضا قنادان مدیرعامل سازمان تاکسیرانی شهر تهران درباره موضوع فاصله گذاری اجتماعی در تاکسی‌های پایتخت، اظهار داشت: موضوع فاصله‌گذاری اجتماعی در شورای ترافیک تهران مطرح شد ولی اگر این طرح ادامه پیدا کند، برای اینکه تاکسیرانان آسیب نبینند باید کرایه‌های تاکسی بر اساس ظرفیت ۴ نفر در خطوط اشتراکی در نظر گرفته شود.

وی افزود: از ابتدای اجرای طرح برخی از تاکسیرانان خود متقاضی اجرای طرح فاصله‌گذاری اجتماعی بودند و این کار ادامه یافته و برای همه تاکسی‌های خطوط اجرایی شد. ستاد مقابله با کرونا هم آن را ابلاغ کرد ولی اگر بخواهد این طرح اجباری و در بلندمدت اجرا شود، یا دولت باید مابه‌التفاوت کرایه را بپردازد و یا ما دستورالعمل نرخ‌گذاری را بازنگری کنیم و کرایه را بر اساس تعداد سرنشین کمتر در نظر گیریم.

مدیرعامل سازمان تاکسیرانی تهران با اشاره به اینکه فاصله‌گذاری اجتماعی در بسیاری از خطوط رعایت شده است، گفت: منصفانه است اگر شرایط به حالت عادی بازگشت و تغییراتی حاصل شد در موضوع فاصله‌گذاری اجتماعی بازنگری شود.

قنادان گفت: اگر از چند روز آینده همه افراد بخواهند سر کار حاضر شوند و فعالیت خود را از سر گیرند با توجه به تعداد تاکسی‌ها اگر تاکسیران بخواهد مسافران کمتری سوار کند صف‌های طویلی در پایانه‌ها و خطوط تاکسیرانی ایجاد می‌شود که می‌تواند عامل انتقال ویروس باشد لذا بحث فاصله‌گذاری اجتماعی در خطوط تاکسی دوباره باید مورد بررسی کارشناسی قرار گیرد.

کد خبر 500629

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار